بلاگ

آموزش خود هیپنوتیزم – تغییر برنامه ریزی ذهن با هیپنوتیزم

آموزش خود هیپنوتیزم

قبل از اینکه آموزش خود هیپنوتیزم رو شروع کنیم، بهتره بدونیم که شایعات و ابهامات زیادی در مورد مقوله‌ی هیپنوتیزم وجود داره. مخصوصا تو فرهنگ ما.

فرانز آنتون مسمر بعنوان پدربزرگ هیپنوتیزم مدرن شناخته شده. و احتمالا خیلی از این شایعات و ابهامات برمیگرده به ایشون.

مِسمِر که یه پزشک آلمانی بود به شدت به اختر شناسی علاقمند بود و باور داشت یه انرژی مرموزی وجود داره که همه چیز رو به هم وصل کرده.

مسمر اسم نتیجه ی تحقیقات کار با انرژیشو گذاشت مِسمریزم. تو دنیای امروز نظریه مسمر مخالفای خیلی جدی داره، اما یه عده از هیپنوتیزم درمانگرا هنوز هم پیرو نظریه های مسمر هستن.

بهرحال مجامع علمی امروزه هیپنوتیزم رو هم بعنوان یه داروی واقعی برای یه سری از مشکلات پذیرفتن.
چندتا از برجسته هاش اینا هستن: کاهش استرس، کاهش فشار خون، درمان میگرن، مشکلات خواب، درمان اعتیاد.

علاوه بر اینا، آموزش خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی رو میشه برای افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس، رفع مشکلات اجتماعی مثل سخنرانی تو جمع هم استفاده کرد.

امروزه هیپنوتیزم رو تو دانشگاه های سرتاسر جهان تدریس میکنن و یکی از محبوب ترین تکنیکهای درمانی تو سرتاسر دنیا شناخته میشه.

 

سه قسمت مهم ذهن

با توجه به نظریه فروید، ذهن انسان رو میشه به سه قسمت تقسیم کرد: ذهن هشیار، ذهن نیمه هشیار، و ذهن ناهشیار! بذارین یه توضیح مختصری از هر کدوم بدم…

فروید اعتقاد داشت که ذهن هشیار ما بالاترین قسمت ذهن هست که مسئول چیزاییه که ما ازشون آگاه هستیم. احساسات و منطق و اینا..

ذهن نیمه هشیار زیر قسمت هشیار ذهن قرار داره که کمی عمیقتر از ذهن هشیار هست و دسترسی بهش مثل دسترسی به ذهن هشیار ساده نیست. این قسمت مسئول کارایی مثل تنفس هست که بدون اینکه ما ازش آگاه باشیم اتوماتیک انجام میشن.

میتونیم با کمی تلاش و تمرکز بهش دسترسی پیدا کنیم. وقتی یه چیزی یادتون رفته و نوک زبونتونه، درواقع اون کلمه موقتا رفته تو ذهن نیمه هشیارتون. با کمی فکر کردن و درگیر کردن ذهن دوباره یادتون میاد و میگین!

قسمت سوم، قسمت ناهشیار ذهن هست که عمیق ترین قسمت ذهنه. دسترسی به ناهشیار کار سختیه. ناهشیار (ناخودآگاه) پر از خاطرات و شوک ها و الگوهای قدیمیه. انبار تاریک ذهنه.

برای درک بهتر ناخودآگاه بذارین یه مثال بزنم. وقتی چندین سال پیش براتون یه اتفاق خیلی بدی افتاده، ذهنتون نمیتونه با این اتفاق انسجامشو حفظ کنه و به حیاتش ادامه بده. بنابراین کم کم فراموشش میکنه.

چیزی که ما بهش میگیم فراموشی، درواقع انتقال اون موضوع از سطح هشیار به نیمه هشیار و در نهایت به ناهشیاره!

یعنی هیچی از بین نرفته! فقط ما دیگه بهش آگاه نیستیم! ذهنمون اونو گذاشته تو انباری، اما از بین نرفته. اون موضوع تو انباری داره کارشو انجام میده و اثراتشو ما به طور غیر مستقیم تو زندگی و روابط و موفقیت و همه چیزایی که بهش مربوط هستن تجربه میکنیم بدون اینکه بدونیم موضوع چیه و اینا از کجا آب میخورن!

 

روش کار هیپنوتیزم

روش کار خود هیپنوتیزم اینه که ما به حدی ریلکس میشیم که رفتن به ژرفای ذهن ممکن میشه و ما میتونیم وارد لایه های عمیقتر ذهن بشیم و یه سری چیزا رو عوض کنیم.

توسط ریلکسیشن جسمی و ذهنی، خود هیپنوتیزم اجازه میده که یه سری ایده ها رو از ذهن هشیارمون برداریم و اونارو تو ذهن ناخودآگاه (ناهشیار) بکاریم.

بعد از بیدار شدن از حالت هیپنوتیزم، اون ایده ها توی ناخودآگاه شروع به کار میکنن و کم کم الگوهای قبلی رو عوض میکنن و در نهایت زندگی فرد رو تغییر میدن!

نکته: هیپنوتیزم درمانی یه روش خیلی سریع برای تغییر نیست! کار با هیپنوتیزم نیاز به پشتکار و تمرین داره تا بتونین به سرعت به ناخودآگاه دسترسی پیدا کنین و پیامهای جدیدی رو بهش منتقل کنین.

 

چطور هیپنوتیزم کنیم

برای اینکه خود هیپنوتیزم یا هیپنوتیزم درمانی موفقی داشته باشین، مهمه که با یه ذهن باز با این تکنیک روبرو بشین. برای این لازمه که:

بخواین که هیپنوتیزم بشین (مثل کسایی که با غرور و افتخار میگن هیشکی نمیتونه منو هیپنوتیزم کنه!)

بیش از حد شک و تردید نداشته باشین

از هیپنوتیزم شدن نترسین

فرایند هیپنوتیزم شدنتون رو بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنین (چون ذهنتون درگیر میشه و اجازه ریلکس شدن پیدا نمیکنه)

همچنین شما بایستی بدونین که چرا میخواین خود هیپنوتیزم کنین و قراره تو ناخودآگاهتون چه چیزی رو جایگزین چه چیزی بکنین.

بهتره یه چندتا عبارت تاکیدی یا تلقین برای خودتون از قبل آماده کنین.

تو پست مربوط به عبارات تاکیدی آموزش دادم که چطور یه عبارت تاکیدی برای خودتون بسازین.

عبارت تاکیدی مخصوص خودتون رو به یاد داشته باشین. حتما از کلمه‌ی «من» استفاده کنین؛ روی چیزی که میخواین عوض کنین تمرکز کنین، و جملات تاکیدیتون رو به زمان حال بگین.

برای شروع فقط روی یک موضوع تمرکز کنین و فقط یک عبارت تاکیدی بسازین و اونو به خودتون بگین.

آموزش خود هیپنوتیزم
آموزش خود هیپنوتیزم عملی

آموزش خود هیپنوتیزم به صورت عملی

نکته مهم: قبل از اینکه شروع کنین، بهتره به یکی دیگه بگین که دارین این کارو میکنین. چون رفتن به حالت هیپنوتیزم یه جورایی شبیه خواب هست.

و این خیلی مهمه که وقتی که شما دارین خود هیپنوتیزم میکنین کسی مزاحمتون نشه و برنامه رو به هم نزنه.

همینطور خیلی مهمه که شما هم از این بابت نگران نباشین که یه وقت کسی بیاد تو اتاق و تمرکزتونو بهم بزنه.

تو هیپنوتیزم عمیق، آگاهی شما به اطراف کاملا از بین میره، تو این حالت ها هم بهتره که یکی دیگه که هشیار هست از موضوع باخبر باشه که اگه مورد اورژانسی ای پیش اومد بیدارتون کنه.

 

مراحل خود هیپنوتیزم

 1. برای شروع لازمه که هم جسمی و هم ذهنی ریلکس باشین. از یکی از روش های ریلکسیشن استفاده کنین.
 2. یه چیزی پیدا کنین که تمرکزتون رو کاملا بذارین روی اون. موارد متعددی هست که بتونین استفاده کنین.
 3. ذهنتون رو از افکار مزاحم پاک کنین و متمرکز بمونین. طبیعتا این گزینه سخته و نیاز به تمرین داره! اما ناامید نشین و ادامه بدین.
 4. تمرکز کنین روی پلک هاتون، و فکر کنین که پلکاتون سنگین میشن و به آرومی دارن بسته میشن. همینطور که چشاتون دارن بسته میشن تمرکز کنین روی تنفستون و آروم و عمیق نفس بکشین.
 5. به خودتون بگین که با هر بازدم، ریلکس تر و ریلکس تر میشین. ریتم تنفستون رو آروم کنین و عمیق نفس بکشین.
 6. با چشای بسته حرکت منظم یه چیزی رو تجسم کنین. مثل پاندول، ساعت جیبی یه استاد بزرگ هیپنوتیزم، یا هر شیئی که حرکت منظم به سمت طرفین داره. مثلا تصور کنین که فروید با ساعت جیبیش داره شما رو هیپنوتیزم میکنه و ساعت جیبیشو جلوی چشاتون تکون میده.
 7. به نرمی و آرامی با هر بازدم یه شماره بیاین پایین و از ۱۰ تا ۱ بشمرین. و به خودتون بگین که با هر شماره من آروم و آروم و آرومتر میشم. و با هر شماره بدنتون رو کاملا رها کنین. انگار که روی آب خوابیدین.
 8. باور کنین و به خودتون بگین که وقتی شمارش معکوس رو تموم کردین، شما تو حالت هیپنوتیزم کامل قرار دارین.
 9. وقتی به حالت هیپنوتیزم رسیدین، تمرکز کنین روی عبارت تاکیدی‌ای که ساختین. کاملا با تمرکز و اطمینان عبارت تاکیدیتون رو تو ذهنتون تکرار کنین. کاملا ریلکس و متمرکز باشین.
 10. ریلکس باشین و ذهنتون رو از هر فکری پاک کنین و آماده شین که خودتون رو از حالت هیپنوتیزم در بیارین.
 11. خیلی آروم اما با قدرت از ۱ به ۱۰ (شمارش رو به بالا) بشمرین. فرایندی که تو مرحله شماره ۷ انجام دادین رو معکوس کنین. یعنی با هر شماره هشیارتر بشین و به خودتون بگین با هر شماره هشیاری من بیشتر و بیشتر میشه.
 12. وقتی به شماره ۱۰ رسیدین کاملا هشیار و سرحال هستین! به آرومی چشاتونو باز کنین و بذارین اتفاقات و اشیاء اطراف حواستون رو به خودشون جلب کنن تا کم کم برگردین به حالت طبیعی!

 

بعد از خوندن آموزش خود هیپنوتیزم لازمه که نکاتی که یاد گرفتین رو تمرین کنین. هرچی بیشتر خود هیپنوتیزم رو تمرین کنین، سریعتر و عمیقتر میتونین وارد حالت هیپنوتیزم بشین و تاثیرای قوی تری روی ذهنتون بذارین.

خود هیپنوتیزم یا هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) میتونه یه روش موفق برای درمان استرس و اعتیاد باشه. همینطور میتونه نیروهای پنهانی رو تو ذهن ما بیدار کنه (مثل خلاقیت).

خود هیپنوتیزم در واقع یه روشیه برای برنامه ریزی مجدد ذهن. منابع و سی دی ها و فایل های صوتی زیادی در مورد خود هیپنوتیزم و هیپنوتیزم درمانی وجود داره.

توصیه میکنم قبل از اینکه از هر کدوم از اونا استفاده کنین، اول مطمئن شین که اون محصول توسط یه سازمان یا یه هیپنوتراپیست قابل اعتماد درست شده باشه.

 

نکته مهم:

چیزی که یاد گرفتین فقط یه روش ساده و ابتدایی برای آروم کردن و کار روی خودتون هست. اگه به این موضوع علاقمند هستین حتما از مراجع تخصصی هیپنوتیزم یادگیریتون رو ادامه بدین!

 

اشتراک گذاری:

90 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • هرچند مختصر بود ولی خیلی عالی بود و کلا نگاهی فراتر از معمول همیشه جذاب و خواستنی هست مخصوصا مطالب زیبای شما
  سپاس

 • ممکنه وقتی هیپنوتیزم میکنیم دیگه بیدار نشیم و به حالت عمیقی بریم ک نتونیم بیایم بیرون؟؟باید به کسی بگیم تا حواسش به ما باشه ی وقت اگه برنگشیم حواسش به ما باشه؟؟؟

  • نه این اتفاق تو مراحل اولیه نمیوفته.
   اگه وارد هیپنوتیزم خیلی عمیق بشین ممکنه این حالت پیش بیاد، اونم نه اینکه بیدار نشین و به کما برین! ممکنه آگاهیتون رو از دست بدین و به خواب عمیق فرو برین و چند ساعت بعد بیدار شین!
   منظور از شرایط اورژانسی شرایطی مثل آتش سوزی و اینجور چیزاس :)

  • سلام.خدمت شما بنده خودم هیپنوتیز میکنم و اگر سوالی دارید به پیوی تلگرام بنده سوال بفرمایید
   @kasra_mhmm

 • وقتی ک می گین ب وسط ابرو هام تمرکز کنم یعنی باید جلو اینه بشینم یا تو ذهنم این کار رو بکنم و سوال دوم اینه کحال نشسته این کار رو انجام بدم یا دراز کشیده؟؟؟؟

  • نیازی به آینه نیست! همینجوری که دارین این متن رو میخونین، میتونین به سمت بالا وسط ابروهاتون نگاه کنین (قرار نیست وسط ابروهاتون رو ببینین، هدف اون حالت چشاس که به سمت بالا متمرکز بشن!)
   هر طور که راحت تر باشین! اغلب حالت لم داده یا درازکش مناسبتر هستن برای هیپنوتیزم :)

  • نه تنها اشکالی نداره، که باعث میشه آرامش بیشتری داشته باشین و جریان خود هیپنوتیزم رو بهتر هم میکنه :)

   • ممنونم از مطالب عالیتون…من وقتی انجام میدم خوابم میبره و تا مرحله ای که چندتا جمله تاکیدی رو بگم هوشیارم..چه کنم؟

    • طبیعیه که خوابتون ببره، چون بدن و ذهن ریلکس میشن و دقیقا قبل از خواب شبانه هم همین اتفاق میوفته!
     کم کم با تمرین مسلط تر میشین.
     یه راه بهتر هم اینه که زمانی تمرین کنین که سرحال و پر انرژی هستین، تمرین رو نگه ندارین برا قبل خواب یا وقتی که خسته و کم انرژی هستین!

 • خیلی عالی بود. نمیدونم چقد میتونم این کارو با موفقیت انجام بدم. یکم ذهنم امواج منفی و نویزش زیاده. ولی ممنون خیلی عالی بود

  • سلام. :-)

   همیشه میتونین با موفقیت انجامش بدین! انقدر که بعد از یه مدت کافیه فقط اراده کنین و چندتا نفس عمیق بکشین و وارد آلفا بشین! :-)
   این حالت طبیعیه، ذهن ماهیتش همینه! همیشه درگیره.. با تمرین کم کم آروم میشه و میتونین کنترلش کنین!

   • سلام من طلاهامو‌گم کردم میگن باهیپنوتیزم میشه فهمید کی برداشته وکجاست ایا واقعیت داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون میخواستم بدونم واسه عملکرد قانون جذب وقتی میگین بعد از درخواست ارزو اون رو رها کنیم تا قانون جذب عمل کنه پس تمرکز روی خواسته و تصویر سازی چی میشه با هم‌تناقض نداره

  • سلام. ممنون از توجهتون :-)
   خواستن، یعنی نداشتن! ما چیزی که نداریم رو میخوایم.
   وقتی بهش میچسبیم، وقتی مدام خواستمون رو تکرارش میکنیم، یعنی دو دستی چسبیدیم به نداشتن!
   اما وقتی کارمون رو میکنیم و بعد رها میکنیم، یعنی اطمینان داریم که کارمون بهترین نتیجه رو میده!
   برای همین فرزانگان کهن توصیه میکردن که کارتون رو بکنین و بعد رهاش کنین! :-)

 • سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم چقدر باید تو حالت هیپنوتیزم بمونیم؟واینکه بعد از چند وقت میتونیم از چندتا عبارت تاکیدی استفاده کنیم

 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چند دقیقه باید تو حالا خود هیپنوتیزم بمونیم و عبارات تاکیدیمونو بگیم؟واینکه فقط یکی عبارت باید باشه؟

 • با سلام
  من خودم مدتها دنبال این جور کارها بودم و اخرش فهمیدم همه اینها یک مشت اراجیف و خزعبلات هست که فقط انسان رو از کار و زندگی واقعی دور میکنه و امیداوری بیخود و توهم هست! چه اونایی که از تجربه نزدیک به مرگ صحبت میکنند که علت اصلی ان ترشح ماده DMT هست و چه اونایی که دنبال روح و پرواز اون و غیره هستن . راست میگید برید خلبان بشید!
  دیگه بس کنید این چرندیات رو . از انسان قرن بیست و یکم بعیده گول این مزخرفات رو بخوره . اینها اگه قانونی بود بلاخره انجمن و یا چیزی میداشت نه اینکه همه چیز یواشکی و در قالب سایت و این جور چیزها باشه . بیخود بچه های مردم را از کار و زندگی و سالم فکر کردن دور نکنید خدا رو خوش نمیاد .

  • شما موضوع هیپنوتیزم رو رد میکنین؟
   تا امروز کلی تحقیقات علمی در این راستا انجام شدن و این موضوع تو کلینیک های درمانی سرتاسر دنیا هم استفاده میشه!

  • علم میگه واقعیه
   تجربه میگه واقعیه
   شعور میگه واقعیه
   تو یه تنه میگی اراجیفو خزعبلاته؟؟؟
   من ازش استفاده میکنم تاثیرشم میبینم.

  • تو واقعا خیلی خوبی حرفات باعث شد بعد چندین سال خنده روی لبام بیاد از این انسان هایی که روی اطلاعات شخصی کلی مباحث علمی و رد کرد ..عالی بود شادمون کردی. اول اینکه اینکه پرواز روح نمیدونی چیه بحث نکن دی ام تی نمیدونی چیه بحث نکن و هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم و بکارگیری سابنمینال کنار اون البته قبل اینا مقالات شکستن قفل ناهشیار و ی چند روزی مدیتیشن و….خیلی تاثیر بیشتر میکنه و اینکه روی ی سری افراد ک بیماری خاص روانی مثل دو قطبی ۱ دارن و…ضرر هم اعلام شده در بعضی موارد..کامنتت توی فضای مجازی و سایت و … ..تیپت تو جامعه. حرف زدنت توی جمع ..غذا خوردنت ..زبان بدنت ..شخصیت ادم نشون میده البته شما توی گزینه اول اثبات کردین نیاز به الباقی نیست متشکریم بابت اوقات شادی که برای کاربران تهیه دیدین 👍

 • مطالبتون عاالیه
  ممنون ازاینکه رایگان دراختیارمون قراردادین
  میشه لطفانظرتون رودرمورد متد سیلوا هم بگید
  من وقتی برای رفتن به حالت آلفاروی تخت درازمیکشم نمی تونم کاملاطاق بازوصاف درازبکشم احساس میکنم دست وپام مورمورمیشن اشکالی داره اگه به یه طرف درازبکشم یادست وپاموجمع کنم؟

  • ممنون از توجهتون :-)
   متد سیلوا برای رسیدن به حالت آلفا یه روش خیلی عالیه! حتما ازش استفاده کنین و بهش مسلط شین. اگه میتونین تو دوره ی رسمی خودشون هم شرکت کنین عالی میشه مطالب بیشتری میگن تو دوره.
   اگه مورمور شدن آزار دهنده نباشه، اشکالی نداره! نشونه گردش انرژیه که اتفاقا نشونه خوبیه. اگه طاق باز راحت نیستین، یه جای راحت لم بدین!
   بهتره به پشت باشین اما اگه تو هیچ حالتی به جز به پلهو خوابیدن راحت نبودین، همون کارو بکنین.
   توصیه اساتید اینه که به پشت و راحت دراز بکشین.
   قبل از شروع تمرین، ریلکسیشن رو امتحان کردین؟!

 • ممنونم ازپاسخگوییتون
  بله اول شروع به تن آرامی میکنم ولی تاآخرنمیتونم پیش برم یه حالت مورموریاقلقلک احساس میکنم که بی قرارم میکنه که مجبورمیشم دست وپاموتکون بدم وتمرکزم بهم میخوره،
  درتائیدحرف شمافکرمیکنم مهم اینه که جسمم ریلکس بشه حالاتوهرحالتی که راحتترم

 • با سلام من مرحله سبک هیپنوتیزمی رو قبلا شرطی شده ام حال خیلی علاقه مندم که مرحله عمیقتر ان یعنی مرحله کاتالپسی وانجماد عضلانی رو از طریق خود هیپنوتیزم شرطی بشم اما چون من شهرستانی بوده وقادر به شرکت در کلاسهای حضوری را که شهریه ان معمولا بسیار بالاست نیستم لطفا مرا راهنمایی کنید ایا دستور وتمارینی وجود داره که اگه من مرتب در منزل انجام بدم بتونم به مرحله کاتالپسی دست یابم ودیگه نیازی به شرکت در ان کلاسها نباشه

  • سلام. توصیه میکنم خود هیپنوتیزم رو یاد بگیرین.
   کتابای کابوک میتونن مفید باشن براتون!

 • سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون ، من وقتی که دراز میکشم که ریلکس کنم گردنم خیلی درد میگیره ! میخواستم بدونم که روش دیگه ای هم هست ؟؟؟

  • سلام. اختیار دارین ممنون از شما که همراهین!
   یه متکایی پتویی چیزی بذارین زیر گردنتون تا فشار وارد نشه بهش. امتحان کنین ببینین با اینا درد گردنتون رفع میشه؟ بهتره در کنار اینا نرمش هایی انجام بدین که عضلات مربوط به اون ناحیه رو تقویت کنن تا سلامتی ستون فقراتتون هم تامین بشه! :-)
   اگه میتونین رو یه صندلی راحت لم بدین طوری که بدنتون راحت و بدون فشار باشه! تو این حالت هم میتونین خودهیپنوتیزم کنین.

 • سلام ادمین عزیز ممنونم بابت توضیحاتت
  فقط بنده هروقت خودمو هیپنوتیزم میکنم خوابم میگیره یا خوابم میبره
  این طبیعیه بنظره شما؟

  • کاملا طبیعیه!
   این اتفاق بخاطر ریلکس شدن و کاهش سرعت امواج مغزیتون اتفاق میوفته.
   بهتره زمانی این کارو انجام بدین که خسته نیستین و سرحالین :-)

 • با سلام . ممنون بابت مطالب خوبتون. یه سوال داشتم . در حالت هیپنوتیزم , شخص کاملا بی اراده شده و تحت اراده هیپنوتیزم کننده قرار می گیره . در چنین حالتی هیپنوتیزم کننده وارد لایه های عمیق مغز شده و مثلا علت ترس شخص از رانندگی را که تصادف با ماشن در ۲ سالگی وی بوده را پیدا میکنه و اون رو پاک میکنه و نترسیدن رو جایگزین میکنه و… حالا میخواستم ببینم تو حالت خودهیپنوتیزم ما مرتب نترسیدن رو به خودمون القا میکنیم در صورتی که علت بوجود اومدن ترس رو نمیدونیم .و هرچقدر هم باور کنیم که نمی ترسیم ولی آخرش دلهره به سراغمون میاد. به نظر شما آیا با خودهیپنوتیزم میشه علت رو از بین برد و چگونه . یا حتما باید توسط شخص دیگری هیپنوتیزم بشیم . مرسی

  • اختیار دارین!
   ما میتونیم این شوک ها رو با استفاده از روش های روانکاوی (مثل تداعی آزاد) یا یک سلسله سوال های متوالی یا حتی روش ایموشن کد پیدا کنیم!
   داشتن یه متخصص تو این فرآیند قطعا کمک میکنه، اما نیازی به فرد دیگه نیست :-)

 • خیلی از مطالب خوبتون ممنونم ، سوالم اینه که میشه با این روش های که توضیح دادید شخص دیگری رو هیپنوتیزم کرد؟

 • سلام خیلی ممنون از مطلبتون فقط من یه مشکلی دارم من خیلی خوب پیش میرم تا وقتی که میرسم به مرحله ی حرکت کردن منظم یک چیز داخل ذهن وقتی تصور میکنم ناخودآگاه حرکت منظم نامنظم میشه و تند میشه و ریتم و بهم میزنه و باعث میشه عصبی شم چندبار امتحان کردم اصلا منظم نمیشه دلیلی داره؟

  • آره این طبیعیه! :-) اتفاق میوفته.
   بهتره از قبل یه سناریو درست کنین، و از روی اون سناریو تمرین کنین! اینطوری احتمال پرسه زدن ذهنی کمتر میشه!

   • لطفا به سوال منم جواب بدید دوست عزیز

    سلام و خسته نباشید من چندتا سوال دارم لطفا روش خوزه سیلوا بهتره یا جو دیسپنزا؟
    به نظرتون کدوم رو انجام بدم بهتره؟
    مگه هر دو منظورشون در نهایت قرار گرفتن در حالت آلفا نیست؟
    آیا به هر طریقی من برم حالت آلفا فرق داره؟چون جو دیسپنزا از قبل روی چاکرا ها کار میکنه ولی سیلوا شمارش معکوس و…
    تروخدا یه راهنمایی کنید ک باز بین دو راهی این دو نباشم چون کتاب دستان شفا بخش سیلوا و ماورا طبیعی شدن دیسپنزا رو خوندم از دوتاشون هم خوشم اومده یا میپرم این روش یا اون روش تمرکزم بهم میخوره ک نکنه اون روش بهتر بوده باشه . شما چه نظری دارید؟

 • سلام و خسته نباشید من چندتا سوال دارم لطفا روش خوزه سیلوا بهتره یا جو دیسپنزا؟
  به نظرتون کدوم رو انجام بدم بهتره؟
  مگه هر دو منظورشون در نهایت قرار گرفتن در حالت آلفا نیست؟
  آیا به هر طریقی من برم حالت آلفا فرق داره؟چون جو دیسپنزا از قبل روی چاکرا ها کار میکنه ولی سیلوا شمارش معکوس و…
  تروخدا یه راهنمایی کنید ک باز بین دو راهی این دو نباشم چون کتاب دستان شفا بخش سیلوا و ماورا طبیعی شدن دیسپنزا رو خوندم از دوتاشون هم خوشم اومده یا میپرم این روش یا اون روش تمرکزم بهم میخوره ک نکنه اون روش بهتر بوده باشه . شما چه نظری دارید؟

 • سلام و خسته نباشید من چندتا سوال دارم لطفا , روش خوزه سیلوا بهتره یا جو دیسپنزا؟
  به نظرتون کدوم رو انجام بدم بهتره؟
  مگه هر دو منظورشون در نهایت قرار گرفتن در حالت آلفا نیست؟
  آیا به هر طریقی من برم حالت آلفا فرق داره؟چون جو دیسپنزا از قبل روی چاکرا ها کار میکنه ولی سیلوا شمارش معکوس و…
  تروخدا یه راهنمایی کنید ک باز بین دو راهی این دو نباشم چون کتاب دستان شفا بخش سیلوا و ماورا طبیعی شدن دیسپنزا رو خوندم از دوتاشون هم خوشم اومده یا میپرم این روش یا اون روش تمرکزم بهم میخوره ک نکنه اون روش بهتر بوده باشه . شما چه نظری دارید؟

  • هر دو روش عالی هستن و کاربردین!
   با هر کدوم که راحت ترین انجام بدین!
   من توصیه میکنم با روش سیلوا شروع کنین. و بعد یه مدت روش دیسپنزا رو امتحان کنین.
   با هر روشی که وارد حالت آلفا بشین تفاوتی نداره! مهم اینه که یه روش رو انتخاب کنین و باهاش تمرین کنین!

 • سلام. ممنون از سایت عالیتون. من این کارو امتحان کردم. خیلی حس عجیبی داشت. برای لحظه ای حس از کمرم رفت. انگار نه انگار توی اتاق بودم. حتی بدنم هم حالت خشک گرفته بود و به سختی تکون می خورد. تجربه جالبی بود. واقعا ممنونم.

 • رضا جان
  اگه داخل یک روز زیاد خومون رو ببریم داخل حالت الفا اتفاقی نمیوفته برامون؟؟؟

  • منظورتون از زیاد چند بار هست؟
   نه معمولا اتفاق خاصی نمیوفته. موقتا کمی سست و بی حال میشین و تمرکزتون میاد پایین! :-)

 • سلام وقتتون بخیر یه سوال دارم من برای برون فکنی به مشکل خوردم اونم اینکه که هوشیاری من بالاست بهم گفتن خود هیپنوتیزم کنم این شدنیه واقعا؟؟؟از چه عبارت تاکیدی استفاده کنم؟؟؟

  • آره چرا که نه! ریلکسیشن عمیق رو تمرین کن. متد سیلوا هم میتونه کمکت کنه!
   عبارات تاکیدی رو باید بسته به موضوعی که میخوای روش کار کنی انتخاب کنی دیگه. نمیشه یه جمله گفت که برا همه مفید باشه :-)

   • ممنون از شما میشه بگید چقد طول می‌کشه جواب بگیرم ؟و سوال بعدیم اینکه خوب من میخام هوشیاریم موقعی ک میخام بخابم کامل بیاد پایین تا بتونم ب فلج خواب برسم میشه بگید چجوری بیان کنم؟؟؟

    • خب در مورد اینکه چقدر طول میکشه اصلا نمیشه زمان دقیقی مشخص کرد. آدما باهم متفاوتن و زمان ایجاد تغییرات به چیزای متعددی بستگی داره مثل نحوه تمرین، ذهنیت، روش تمرین، و …
     در مورد سوال بعدیتون هم باید تمرین کنین! با تمرین به تکنیک ها مسلط میشین و سریعتر و عمیقتر میتونین تو حالت هیپنوتیزم قرار بگیرین.
     کتابهای زیادی در مورد خودهیپنوتیزم تو بازار هستن که توصیه میکنم مطالعه کنین و روش مناسب خودتون رو پیدا کنین!

 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  به من گفتن برای برون فکنی خود هیپنوتیزم کن واسه اینکه هوشیاری من خیلی بالاست آیا این شدنیه؟؟و از چه عبارت تاکیدی استفاده کنم؟

 • من میخوام خود هیپنو تیزمی را یاد بگیرم وبه خلاصه برم.کسی هست کمک کنه.به این شماره فقط پیام بده ۰۹۱۳۰۹۴۴۰۸۶

 • باسلام.گفته بودید اگر تمایل به اطلاعات درمورد تکنیکها و آموزش برای خود هیپنوتیزمی می خواهید ایمیل خودرا بدهید تا برای شما ایمیل کنم. من ایمیل فرستادم..ممنون میشم که برایم آموزش ها وتکنیکهای خود هیپنوتیزمی را ارسال کنید ممنون از شما

  • سلام وقتتون بخیر، ببخشید من موقع خودهیپنوتیزم یهو یه لرزی گرفتم متوجه شدم بدنم یه تکون کوچیک خورد و تمرکزم یه نمه بهم خورد این لرز دلیلش چی میتونه باشه؟ و اینکه چیکار کنم که همچین نشه چون قشنگ متوجهش میشم و حواسم پرت میشه
   پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

 • چگونه یه درمانگر بشم
  که بتونم هم خود و هم دیگران را فیزیک و متافیزیک درمان کنم، و مریضی های مثل ام اس رو درمان کنم،
  با هیپنوتیزم؟ انرژی درمانی؟
  از کجا شروع کنم؟

  • متاسفانه تو این حیطه افراد نادرست خیلی زیادی مدعی هستن. بنابراین حتما با مطالعه – مطالعه ی زیاد – شروع کنین! کتابهای دکتر بروس لیپتون، جو دیسپنزا و اگه تونستین کتاب Bliss Brain از داوسن چرچ رو بخونین.
   تکنیک ای اف تی رو هم از فرهاد فروغمند یاد بگیرین و به کسایی که درگیر هستن آموزش بدین.
   در مورد درمانگری هم کتابهایی وجود داره که میتونین تهیه کنین و مطالعه کنین و راهتون رو با مطالعه درست شروع کنین…

 • ممنون،خود هیپنوتیزمی خطری که نداره؟مثلا دیگه نتونیم به هوشیاری کامل برگردیم؟

  • هیچ زمان استانداردی نمیشه تعیین کرد!
   همش برمیگرده به پشتکار و روش تمرین شما!
   ولی زمان زیادی طول نمیکشه! اگه هر روز تمرین کنین کم کم آثارش رو میبینین و بعد از مدتی کاملا مسلط میشین بهش!
   در کل کار سخت و پیچیده‌ای نیست!

 • من خیلی دوست دارم هپنوتیزم را تجربه کنم ، به همین دلیل رفتم خدمت دکتر هپنوتراپ ، که با وجود تلاش دکتر متاسفانه به هیچ وجه نتونستم هپنوتیزم شوم، که جدیداً بعضی تمرین های تمرکز را انجام میدم تا جلسه در بعدی بتونم موفق بشم.اگه پیشنهادی دارید ممنون میشم راهنمایی ام کنید . باتشکر

 • سلام دوست عزیز با خود هیپنوتیزم میشه پیام رو به فرد القا کرد مثل کاری که تلپاتی میکنه؟

 • سلام،ممنون از این همه وقتی که برای پاسخگویی گذاشتید،
  آیا با خود هیپنوتیزم میشه بعضی از عادت ها رو به دست آورد،مثلا زمان عصبانیت خشم خودمون رو کنترل کنیم و …؟

 • من خیلی وقته انجام میدم خیلی آرامـــــــــشم بیشتر شده احساس سبکی میکنم. ♥♥♥

 • سلام و ممنون بابت مطلب خودهیپنوتیزم
  امکانش هست چندتا منبع به ایمیلم بفرستید
  ممنون میشم

 • سلام خسته نباشید ، یه سوال داشتم . تو بحث خود هیپنوتیزم یه کتاب دارم همین مراحل شما رو ذکر کرده اما یه مرحله اضافی هم داره یعنی بعد از اتمام مرور عبارات تاکیدی تو ذهن باید خودمون در حالت انجام یا هدفی که میخوایم برسیم قرار بدیم با جرئیات دقیق و استفاده از حواس پنجگانه بین ۵ تا ۱۰ دقیقه آیا این درسته مشکلی نداره انجامش بدیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل