داستان چیه

بعضیا فکر می‌کنن کسایی که تو حیطه روانشناسی و رشد فردی فعالیت می‌کنن یه سری قدرتهای جادویی دارن. یه جورایی داستانهای از فقر به ثروت و پیدا کردن یه «راز» خاص و درآمد میلیونی حاصل از اون.

مدل داستان استادها. مدلی که این باور رو به شما میده که من هر کاری که کردم استراتژیک بوده و همه ی اتفاقای خوبی که افتادن حساب شده و برنامه ریزی شده بودن و …

خب، در مورد من (رضا بالغی) اینطور نبوده! داستان من از اون داستانای جادویی نیست. از اون داستانای از فقر به ثروت و … ساده بگم، در مورد فرزند یه خونواده‌ی متوسط ایرانیه که به رشد فردی علاقه داره!

کار من ب‏ه چه دردی میخوره

یه بار متوجه شدم سوالی که ذهن یکی از نویسنده های مورد علاقه‌م رو درگیر کرده بود این بود: «چطور می‌توانیم بهتر زندگی کنیم؟!».

فکر کردم سوالیه که دنبال جوابش بودن هم به اندازه خودش میتونه زندگی آدمو بهتر کنه!

پس منم تصمیم گرفتم با نگرش خودم دنبال جواب این سوال باشم.

برای پیدا کردن جواب این سوال، دنبال روش‌هاییم که بشه تو زندگی واقعی انجامشون داد.

بیشتر موضوعاتی مثل…

  • چطور طرز فکرمون رو در مورد چیزی عوض کنیم
  • چطور جنبه‌ی مثبت اتفاقات رو هم ببینیم
  • چطور دیسیپلین (و انضباط فردی) داشته باشیم
  • چطور به تنبلی غلبه کنیم و بتونیم کاری که شروع کردیمو تموم کنیم

من از چیزای انگیزشی خوشم نمیاد (چون معمولا الکی هستن و در بلند مدت نتیجه عکس میدن) بنابراین سعی میکنم در مورد چیزایی بنویسم که واقعا بشه تو زندگی انجامشون داد و ازشون نتیجه گرفت!

من استاد نیستم!

حتی نزدیک به استاد هم نیستم!

چیزایی که اینجا مینویسم معمولا چیزایی هستن که نویسنده‌های تراز اول دنیا ساعت‌ها وقت گذاشتن و نوشتن و من ترجمشون کردم که منبع هم زدم که بتونین بیشتر بخونین. و یا درک خودم از نوشته‌ها و کتاب‌هایی که میخونم یا روش‌هایی که رو خودم تست میکنم رو بیان می‌کنم.

من اینو کار خودم میدونم که برم برای پیدا کردن جواب سوالم بهترین و به درد بخورترین چیزای دنیا رو بخونم و چیزایی که فکر می‌کنم واقعا به درد می‌خورن رو با شما هم به اشتراک بذارم!

من ادعا نمی‌کنم که چیزایی که میگم تنها راه دیدن دنیا و پدیده‌هاشه. نه! من دارم یاد می‌گیرم و این یادگیری هیچ وقت تموم نمیشه.

اینجا هم فقط چیزهایی که برای خودم و دیگران مفید بودن رو باهاتون به اشتراک میذارم! به این امید که یکی از دردها و مشکلاتتون رو کم کنن! 😊

هیچ قطعیتی تو روانشناسی مدرن وجود نداره. همه چیز در حد نظریه ها هستن.

اما تا حد ممکن تلاش می‌کنم چیزایی رو مطرح کنم که منبعی برای مطالعه کردن رو داشته باشن!

این سایت، مطالبش و خودم، همگی در حال تکاملیم. چیزایی که یاد گرفتم رو اینجا به اشتراک میذارم. امیدوارم که برای شما هم مفید باشن!

توجه: در این سایت کار درمانی انجام نمی‌دیم!

این سایت در درجه اول مخصوص کساییه که برای زندگیشون هدف مشخصی دارن، یا صاحب کسب و کاری هستن (و یا میخوان که کارآفرین بشن) و برای پیشرفتشون نیاز به تغییر یا تقویت برخی از جنبه های خودشون مثل: دیسیپلین، اعتماد به نفس، تغییر دادن باورها و عادت‌‌هاشون دارن.

بنابراین اگه تو بحران جدی هستین، یا افسردگی و اضطراب شدید دارین یا افکار خودکشی دارین، توصیه می‌کنم که وب گردی نکنین و هرچه سریعتر با یکی از روانشناسای خوب و با تجربه‌ی شهرتون صحبت کنین!