بلاگ

چرا به خواسته ام نمیرسم | کشف موانع ذهنی برای رسیدن به خواسته ها

چرا به خواسته ام نمیرسم
چرا به خواسته ام نمیرسم
چرا به خواسته ام نمیرسم

خب رفقا برای اینکه بدونیم درونمون چه خبره، از چندتا روش میتونیم استفاده کنیم. اینجا اون روشی رو یاد میگیریم که ساده‌تره و نیازی به هیپنوتیست و درمانگر نداره و خودمون به تنهایی میتونیم انجامش بدیم. (یکی از تکنیکای روانکاوی همینه)

خیلیا میپرسن چرا به خواسته ام نمیرسم !؟ جواب تو شناخت موانع ذهنی هست!

چندتا سوال هست که باید به اینا روی کاغذ کامل و واضح جواب بدیم.

تو جواب دادن سوالا این نکات رو حتما رعایت کنیم:

✅۱- با خودمون صادق باشیم و واقعیت ها رو بنویسیم
✅۲- تا جایی که ممکنه قدرت تخیل رو آزاد بذاریم و خودمونو محدود نکنیم.
✅۳- به گذشته، افکاری که در خلوت و تنهایی داشتیم، و چیزایی که ته دلمون یواشکی به دیگران نسبت دادیم یا از دیگران زیاد شنیدیم، توجه خاصی داشته باشیم.

سوالات سرنوشت ساز

قدم اول اینه که خواسته ای که داریم رو بالای کاغذ بنویسیم.

⭕️حالا سوال اول: افکار منفی ای که در مورد این خواسته دارم چیه؟ (دقت کنین که وقتی به کسایی برخوردین که به این خواسته رسیدن، راجبشون چه فکری کردین یا چیا گفتین؟ حسادت کردین؟ فش دادین؟ یا …) یه لیست طولانی از همه‌ی افکار منفی که راجب این موضوع دارین رو بنویسین.

⭕️حالا تو یه کاغذ دیگه، سوال دوم رو بنویسین: اگه به این خواسته برسم، در قبالش چه چیزایی رو از دست میدم؟!

مثلا اگه خواستتون ازدواج باشه، شاید یکی از گزینه های این سوال این باشه که تفریحات مجردی و دوستام رو از دست میدم! یه لیست بلند هم برای این بنویسین.

⭕️سوال سوم: تصورات مثبتی که درباره‌ی خواستم دارم چیا هستن؟ مثلا اگه خواستتون پول باشه، یکی از جوابا میتونه این باشه که اگه پول داشته باشم میتونم تابستون برم جزایر مالدیو عشق و حال کنم.

⭕️و سوال آخر، اگه به این خواستم برسم، چه کارای مفیدی میتونم برای دیگران انجام بدم؟ مثلا اگه خواستتون ماشین باشه، یکی از جوابا میتونه این باشه که زمستونا کسایی که ماشین ندارن رو سوار میکنم و به مقصد میرسونم! یا اینکه خونوادمو میبرم تو دل طبیعت حس و حالشون بهتر شه. و …

حرف آخر

خب، این بحث طولانیه و ادامه داره بنابراین قدم به قدم پیش میریم. پس لطفا امروز این ۴ تا سوال رو روی ۴ تا کاغذ آچار بنویسین و پُرشون کنین.

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • خیلی مطلب مفیدی بود، کاش میفرمودید که توضیحات تکمیلی رو کی خواهید داد. سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل