بلاگ

موسیقی بینورال (باینرال) چیست: اطلاعات کامل با دانلود یک موسیقی بینورال

موسیقی بینورال (باینرال) چیست

تو این مفاله راجب این صحبت میکنیم که موسیقی باینرال چیه و آخر مقاله هم میتونین یه موسیقی باینرال رو رایگان دانلود کنین و استفاده بکنین!

آدما همیشه در تلاش بودن تا از طرق مختلف به بالاترین پتانسیل های آگاهیشون دست پیدا کنن. برای این کار از سیگنالهای صوتی، تصویری و روشهای افزایش تمرکز یا ریلکسیشن عمیق استفاده شده.

یکی از این ابزارها موسیقی های باینرال (بینورال) هست که برای چیزایی مثل ریلکسیشن، خواب عمیق، تمرکز و چندتا چیز دیگه به کار میرن.

 

موسیقی بینورال (باینرال) چیست

وقتی که دوتا فرکانس صوتی مختلف هر کدوم تو یه گوش بوجود میان، یه توهمی از صدای سوم تو مغز شکل میگیره. به این صدای سوم میگن ضرب بینورال (باینرال)

بذارین با یه مثال روشنش کنم:

تصور کنین دو تا صدای مختلف داریم یکی با طول موج ۱۰۰ هرتز و اونیکی با طول موج ۱۲۰ هرتز. شما یه طرف هندزفری رو میذارین  تو گوشتون و صدای ۱۰۰ هرتزی پخش میشه. و اونیکی طرف رو میذارین تو گوش دیگرتون و صدای ۱۲۰ هرتزی پخش میشه. مغز شما برای اینکه تفاوت رو پر کنه، یه صدای سوم ۲۰ هرتزی تولید میکنه (فاصله بین ۱۰۰ و ۱۲۰ رو پر میکنه) . این صدا همون ضرب بینورال هست.

تاثیر موسیقی بینورال در سال ۱۸۳۹ توسط یه دانشمند آلمانی به اسم هانریش ویلهلم داو کشف شد.

دو تا موضوع در مورد موسیقی بینورال وجود داره:

طول موج هر دو صدا باید کمتر از ۱۵۰۰ هرتز باشن

تفاوت بین اونا نباید بیشتر از ۳۰ هرتز باشه

 

موسیقی بینورال چطور کار میکنه

بذارین با زبون علمی بگیم که از شایعات و حرفای بی اساس دور باشیم.
فعالیت هر نورون (سلول مغزی) یه جریان الکتریکی تولید میکنه. گروه های عصبی شامل فعالیت تعداد خیلی زیادی از نورون ها میشه. هماهنگ سازی فعالیت نورونهای متفاوت، نوسانات عصبی رو تو مغز ما بوجود میارن.

خب، این فعالیت رو میتونیم با دستگاه الکتروانسفالوگرام (EEG) اندازه گیری کنیم. این دستگاه نوسانات عصبی که تو مغزمون رخ میده رو اندازه گیری میکنه. همون چیزیه که بهش میگن نوار مغزی!

فرکانس موسیقی بینورال بستگی داره به فرکانسی که تو هر دو گوش ما تولید میشه. مغز ما با توجه به صدای بینورال ارتعاشش تغییر میکنه. و به این موضوع اصطلاحا میگن «پاسخ پیروی فرکانس». این موضوع هماهنگی امواج مغزی رو وادار به تغییر میکنه که به این حالت میگن «تحریک عصبی» یا دستکاری عصبی!

 

موسیقی بینورال و تاثیر آن روی مغز

طبق نوسانات ارتعاش، موسیقی بینورال مغز رو به حالت های متفاوتی تغییر میده. مغز وارد یه فضای بخصوصی میشه که این فضا هم بنابر همون فرکانس ها تعیین میشه. بنابراین از موسیقی بینورال میشه استفاده کرد و حالت مغز رو به حالت دلخواه تغییر داد.

اما این کار نیاز به مهندسی دقیق و حساب شده داره! بدیهیه که هر موسیقی بینورالی نمیتونه این نتیجه رو بهمون بده!

 

مفهوم تحریک عصبی (امواج مغزی)

سلولهای عصبی (نورون)های سیستم اعصاب مرکزی با هر فرکانسی که تو مغز شما باشه خودشون رو وفق میدن و بر اساس اونا ارتعاش ایجاد میکنن. به این پدیده میگن تحریک عصبی !

دکتر جرالد آستر در سال ۱۹۷۳ ثابت کرد که موسیقی بینورال میتونه برای تحریک عصبی مفید باشه. گوش کردن به یه موزیک شاد و رقصیدن با موزیک یه نمونه از همین تحریک عصبی هست!

مغز انسان فقط با یک فرکانس کار نمیکنه! امواج مغزی با فرکانسهای متفاوتی همیشه تو مغز ما درحال نوسان هستن. همین امواج مغزی ها حالت روانی ما رو تنظیم میکنن!

 

امواج مغزی و توانایی فردی

هر فردی با توجه به نوع امواج مغزی و تواناییهایی که داره، متفاوته! برای مثال، بعضیا موقع مطالعه خوب تمرکز میکنن و بعضیا زمان مطالعه اصلا تمرکزی ندارن! این موضوع برمیگرده به توزیع امواج در مغز ما.

همونطور که قبلا گفتم، منابع بیرونی مختلفی میتونن روی الگوی امواج مغزی ما تاثیر بذارن! بنابراین ما میتونیم فرکانس امواج مغزیمون رو برای یک حالت خاصی – با شنیدن صوتی که همون ارتعاش رو داره – تشدید کنیم. و نتیجه‌ی این کار میشه عملکرد بیشتر و قوی تر!

به همین ترتیب، میتونیم اثرهای متفاوتی رو با تحریک کردن بخش های متفاوت مغز به دست بیاریم. برای مثال اگه مشکل خواب دارین، میتونین با گوش دادن به برنامه‌های صوتی که اون قسمت بخصوص از مغز رو تحریک میکنن، به راحتی به خواب برین. اگه میخواین شادتر باشین، میتونین از برنامه‌ های صوتی که بخش شادی مغز رو تحریک میکنن استفاده کنین!

بیشتر از نصف فرکانسهای امواج مغزی پایینتر از آستانه‌ی شنیداری هستن. بنابراین اینارو باید اعمال کرد، و یکی از موثرترین روشها اینه که از طریق گوش ها این کارو کرد. یعنی با هدفون!

بذارین سطوح مختلف امواج مغزی رو با فرکانسشون براتون بنویسم که اگه جایی شنیدین یا دیدین بدونین موضوع از چه قراره.

موزیک بینورال
امواج مغزی

فرکانس امواج مغزی و تاثیر آنها بر روان

 • امواج دلتا (کمتر از ۴ هرتز) – حالت ناخودآگاه عمیق. وقتی تو خواب عمیق هستین و اطرافتون سر و صداس اما شما متوجه هیچی نمیشین. البته کسایی که مدیتیشن کننده های قهاری هستن هم میتونن به این حالت برسن!
 • امواج تتا (۴-۷ هرتز) – این حالت رویا بینیه! تو این حالت دسترسی به ناخودآگاهتون دارین و میتونین یه سری تجارب عجیبی بدست بیارین. تو خود هیپنوتیزم عمیق هم به این حالت میشه رسید.
 • امواج آلفا ( ۷-۱۴ هرتز) – این حالتیه که کاملا ریلکس و رها هستین. وقتایی که داره خوابتون میبره، یا وقتی که از خواب شبانه بیدار شدین و هنوز گیج و خوابالو هستین تو حالت آلفایین. وقتی زل زدین یه جایی و با چشم باز دارین رویاپردازی میکنین هم تو حالت آلفا هستین.
 • امواج بتا (۱۴-۴۰ هرتز) – وقتی که کاملا هوشیار هستین. مثل الان که دارین این متن رو میخونین. این همون حالت طبیعی بیداریه! وقتی روی یه چیزی تمرکز کردین و دارین روش کار میکنین هم تو همین حالتین.
 • امواج گاما ( بالاتر از ۴۰ هرتز) – این همون حالت تمرکز خیلی عمیقه. وقتی خیلی شدید تمرکز کردین و کاملا با سوژه‌ی تمرکز یکی شدین! مرتاض ها هم وقتی احساس عشق و یکی بودن با خدا رو دارن تو این حالتن.

 

موسیقی بینورال برای خواب

اگه نمیتونین شبا بخوابین، حالت دلتای شما ضعیفه. گوش دادن به یه برنامه‌ی صوتی کاملا مهندسی شده به مدت ۳ شب، میتونه حالت دلتا رو تا ۳۰% تقویت کنه. این برنامه های صوتی اضطراب رو پایین میارن و الگوهای خواب رو قوی تر میکنن.

برای این منظور، شما بایستی به این برنامه ها حداقل نیم ساعت و حداکثر ۲ ساعت، قبل از خواب گوش بدین تا یه خواب عمیق رو تجربه کنین.

علاوه بر حالت دلتا، تقویت حالتهای آلفا و تتا هم برای خوابیدن حیاتین!

موسیقی های بینورال بعنوان یه تسهیل کننده میتونن امواج مغزیتون رو تحریک کنن و به این سطوح برسونن. با کمک اونها شما میتونین سلامتی و سبک زندگیتون رو بهتر کنین!

 

خب، یه هدیه براتون دارم!

اینجا رو کلیک کنین تا یه موسیقی بینورال حرفه‌ای رو دانلود کنین و برای آرامش و تجسم خلاق ازش استفاده کنین!

 

اشتراک گذاری:

97 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • من هر روز مطالب سایت و کانال اینستاگرامتون رو چک میکنم عالیه
  آرزوی بهترین هارو دارم براتون

 • چقد خوب….. بلخره فهمیدم موزیک باینورالی که میگن چیه …ممنون بابت مقاله های مفید و کاربردی تون

   • این آهنگ عمق تاثیر رو بیشتر میکنه چون امواج مغزی رو آهسته تر میکنه!
    نکته مهمتر تو موضوع سابلیمینال، عبارتیه (پیام) که ازش استفاده میکنین!

 • سپاس بخاطر مطلب بسیار مفیدی که نوشتین و همچین بخاطر هدیه بسیار ارزشمندتون. به دوستان پیشنهاد میکنم هر موقع خواستین به آرامش و تمرکز برسن حتما این موزیک باینورال را گوش بدن.

 • سلام،سئوالم اینه شما که گفتیدامواج بینورال به تفاوت فرکانس دو موج شنیده شده توسط دوگوش در هنزفری گفته میشود که این تفاوت را مغز با ایجاد موج جدید باهمان فرکانس تفاوت ایجاد میکند پس اون وقت یک موسیقی بینورال ده دقیقه ای که گذاشتید چه معنی میده؟؟؟؟؟؟؟

 • سلام استاد من هر روز به آرامش صوتی گوش میدم ممکنه در عمل کرد قلب هم تاثیر بزار یعنی روی ضربان قلب

  • برای این موضوع لازمه که اطلاعات درستی در مورد فرکانس ها و تاثیرشون روی نقاط مختلف مغز داشته باشین!
   ساخت صوت با نرم افزار به راحتی ممکنه، اما تاثیر گذار بودنش مهمه!

  • سلام. ممنون از توجه و اطلاع رسانیتون :-)
   چک کردم، مشکلی نداشت!
   دوباره امتحان کنین ببینین دانلود میشه؟

 • عزیزم شما فیزیک تا حالا مطالعه کردین؟؟؟ هرتز میدونی چیه؟ میدونی واحده چیه؟
  این اعداد و واحد ها رو از چه منبعی داری میگی؟؟؟ گاما؟؟؟؟؟؟ ۴۰هرتز؟؟؟؟؟!!!!!
  مرز های فیزیک رو جا به جا کردین
  معلومه پشتوانه علمی ندارین و این اعداد و ارقام برای علمی جلوه دادنه
  برای تلقین نیاز نیست جلوه علمی به ماجرایی بدین

   • درود
    امواج دلتا چه تاثیری داره
    واینکه اگر برای مورد خاصی مثل تقویت حافظه ، درمان اعضای گوارشی و… نیاز به موسیقی سالبیمنتال داشته باشم شما دارید؟ لطفا در دایرکت پیج اینستاگرامم پاسخ را ارسال کنید دسترسی فعلا به ایمیلم ندارم
    sima.zibaa@
    پیجم مخصوص تبلیغات رایگان و مشاوره حرفه ای کسب و کار بصورت رایگان است
    مشاوره مارکتینگ در صورت نیاز بصورت حضوری برای افراد و نیروی انسانی یک سازمان یا حتی کسب و کاری که یک نفر آن را اداره می‌کند بصورت کاملا رایگان و فوق تخصصی و تضمین افزایش سود ویژه کسب و کار ها بین ۱۵ تا ۴۰ درصد تضمینی است و تا نیمه اردیبهشتماه سال ۱۴۰۱ میباشد.

 • سلام وقتتون بخیر
  بخاطر مطالب مفیدتون ازتون متشکرم
  ببخشید یه سوال داشتم
  من میتونم این موسیقی باینورال رو برای ساخت سابلیمینال شخصی خودم ازش استفاده کنم؟؟و اینکه یه فرکانس ۵۲۸ هرتز هم بهش اضافه کنم…؟
  من از audacity استفاده میکنم و میخوام به این ترتیب بسازم
  لایه اول تاکیدات ، لایه دوم موسیقی باینورال شما ، و لایه سوم فرکانس ۵۲۸ هرتز با صدای خیلی کم…
  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید…

  • سلام. ممنون :-)

   بله میتونین، مشکلی ایجاد نمیکنه!
   توصیه میکنم فقط از یک عبارت بعنوان پیام استفاده کنین!

 • سلام روزتون به خیر
  میخواستم بدونم در ادامه سوالی که پرسیدن برای ساخت سابلیمینال شخصی با استفاده از بینورال شما
  اگر یک لایه پیام تاکیدی و لایه بعد بینورال و لایه اخر فرکانس مورد نظر رو بذاریم
  اون بینورال و فرکانس تداخلی با هم ایجاد نمی کنند؟
  بینورال تفاوت دو فرکانسه درسته پس گفتم شاید با هم تداخل داشته باشند

 • ممنون از نوشته عالیتون. این موسیقی را در حالت ریلکس گوش بدیم به همراه رویا پردازی کنم؟

 • سلام. میشه لطف کنید باینورال موزیک برای بیدار شدن از خواب بهم بدید ؟
  واقعا و جدا ازتون ممنون میشم
  خیییلی برا بیدار شدن مشکل دارم

  • نیازی به باینرال نیست!
   سعی کنین برنامه هاتونو طوری تنظیم کنین که شبا زودتر بخوابین.
   و شب قبل از خواب به خودتون مدام تلقین کنین که صبح ساعت x بیدار خواهم شد. با تکرار، مغزتون اینو بعنوان یه فرمان میپذیره و صبح اتوماتیک بیدارتون میکنه!
   چند روزی تمرینش کنین قلقش میاد دستتون و راحت میشین! :-)

 • دمت گرم پسر ,,,,,:)
  ایناستاگرام شما کجاست که راه به راه بیام لایک کنم و کامنت بزارم
  ,من چون یه سابلیمینال ها اعتماد ندارم خودم میخواستم برای خودم بسازم ,هیچیکیم راهنمایی نمیکنه حالا میخوام از این فایلی که شما گزاشتید استفاده کنم ♡♡♡♡

 • سلام
  من با نرم افزار audacity دارم ساب میشازم بعد تو اموزش ها خوندم که تاکیدات باید فرکانسش بالای ۲۰ هزار هرتز باشه ک ناخودآگاه نشنوه از کدوم قسمت باید این تنظیمو انجام بدم؟

 • سلام خسته نباشید
  من یه سوال درباره ساختن دو باینرال بیت الفا و تتا در یک لحظه داشتم
  ما در حالتی که فقط میخوایم به یک باینرال بیت گوش بدیم یک فرکانس در گوش راست و یکی در چپ پخش میکنیم
  حالا اگر بخوایم دوتا باینرال بیت پخش بشه ایا باید یک گوشو فرکانس اصلی قرار بدیم و بقیه فرکانس ها رو در گوش دیگر پخش کنیم. مثلا ۴۳۲ را فرکانس اصلی میگیریم در گوش راست و فرکانس های ۴۳۸ و ۴۲۳ رو در گوش چپ پخش میکنیم درسته؟

 • دخترم بیش فعالی و نقص توجه داره وقتی براش موسیقی گاما میذارم خوابش میبره . آیا اگر در موقع خواب این موسیقی رو گوش بده تاثیر داره برای تمرکزش و حافظه اش ؟

  • قبل از هر چیزی مطمئن شین که تشخیص پزشکا در مورد بیش فعالی و نقص توجه درست بوده!
   متاسفانه معمولا این موضوع به اشتباه تشخیص داده میشه و مشکلات زیادی برای کودک و والدینش به وجود میاد…
   لطفا قبل از هر اقدامی از این موضوع مطمئن شین!

 • سلام خوب هستید؟
  یه سوال: ما بعضی وقت ها میبینیم که میگن مثلا امواج ۴۱۷hz مثلا برای ترمیم بدن هست… ۵۱۲hz فرکانس عشق هست… فلان فرکانس برای برونفکنی هست و…..
  حالا میخواستم بدونم شما میتونید یه مقاله ای(انگلیسی هم اشکال نداره)، کتابی، یه سایتی که بتونم لیست کاملی از کاربرد هر فرکانس رو داشته باشم بهم معرفی کنید؟
  ممنون

  • سلام. مرسی من خوبم. شما حالتون چطوره؟ :-)
   این مقاله مختصر در مورد این موضوع توضیح داده و منابعی رو معرفی کرده که میتونین بیشتر در موردش یاد بگیرین!

 • سلام ببخشید سوال کاربر ((م)) سوال منم هست میشه لینک رو بذارید چون روی لینک که کلیک میکنم هیچی نمیاره!

  • سلام. لینک ایراد داشت که اصلاح شده و الان بدون هیچ مشکلی میشه دانلودش کرد!
   لطفا دوباره امتحانش کنین :-)

 • سلام آقا رضا،الان واسه سابی که بخام واس چشم سوم درست کنم از چه نوع باینورالی استفاده کنم یا جایی که میتونم پیدا کنم بگید،بعد وقتی پس زمینه موسیقی بی کلام هست باینورال باید تو لایه بزارم؟!

 • سلام
  ممنون از این همه مطلب مفید
  درمورد این فایل بینورالی که قرار دادین آیا فایل مطمئنی هست؟ چون از نظر محتوایی چون ممکنه در هر موسیقی پیام های پنهانی که به ضررمون باشه وجود داشته و باشه و البته که ما متوجه اونا نمیشیم چطور امکان داره به این فایل اطمینان کنم ؟!

  • سلام. ممنونم.
   بله میتونین استفاده کنین مانعی نداره، هیچ پیام سابلیمینال یا فرکانس اضافی ای تو این فایل وجود نداره! با خیال راحت ازش استفاده کنین!

 • سلام آقا رضا برای ساخت سابلیمینال گفتید که میشه باینرال رو هم قرار داد. اگه فقط باینرال و جملات تاکیدی گذاشته بشه هم ساب درسته دیگه؟ چون داخل باینرال هم اصوات آب بود و اینکه در سایتی دیدم که یک لیست کامل جمله(همش در مورد رنگ چشم بود) تو یک ساب گذاشته بودن این کار تاثیر گزاری رو بیشتر میکنه یا فقط یک جمله در مورد اون موضوع؟

 • سلام آقا رضا گفتید برای ساخت ساب میشه باینرال رو هم گذاشت اگه فقط باینرال و جملات تاکیدی رو قرار بدیم کافیه؟ چون اون صدای آب رو تو خود باینرالی که گذاشتید داشت و یکسوال دیگه اینکه تو سایتی دیدم تو یک ساب یک لیست کامل جملات تاکیدی در مورد تغییر رنگ چشم گذاشته بود این کار درسته یا فقط باید یک جمله تاکیدی در رابطه با موضوع قرار بدیم؟

  • سلام. بله میتونین استفاده کنین!
   موضوع مهم تو سابلیمینال پیامش هست!
   توصیه من اینه که فقط از یک پیام استفاده کنین! اگه میخواین از جملات بیشتری استفاده کنین، سعی کنین از حداقل جملات استفاده کنین و طوری بچینین که مکمل همدیگه باشن! جملات متفاوت و بی ربط رو پشت هم نچینین!

 • سلام.
  ببخشید امکانش هست که همزمان سابلیمینال و بینورال که برای ی موضوع ساخته شدن گوش بدیم؟؟
  مشکلی ایجااد نمیکنه؟
  (مثلا اول سابلیمینال افزایش قد بعد چند دقیقه بینورال افزایش قد)

 • سلام میتونم برای ساخت سابلیمینال اون جمله های تاکیدی رو روی آهنگ های مورد علاقم بزارم یا حتما باید آهنگ بی کلام باشه ؟ اگه تاثیر داره لطفا بگین

  • بهتره که بی کلام باشه چون تو موسیقی مورد علاقتون نمیدونین که چه چیزهایی استفاده شده! شاید خود اون موسیقی هم یه سابلیمینال هایی داشته باشه!

 • یک ویس بگین که وقتی میخام کتاب بخونم حفظ کردن رو بهتر کنه و انگار کلا برای کتاب خوندن باشه

 • سلام وقتتون خوش ممنون بابت مطلب عالیتون
  عذرمیخوام اگه ممکن باشه میتونین کمی درباره فرکانس های استفاده شده در این ساب با این مشخصات کمی توضیح بدین؟
  ۶.۰ هرتز
  ضربات دو گوش
  بازسازی سلولی
  چپ – ۱۱۷.۷ هرتز
  راست – ۱۱۳.۷ Hz
  اثر – ۴.۰ هرتز
  تو این ساب یه بینورال استفاده شده با اختلاف فرکانس ۴ هرتز-همراه با فایل عبارات تاکیدی.سوالی که دقیقا دارم اینه که ایا تو این ساب علاوه بر یه بینورال یه فرکانس ۶ هرتزی قرار داده شده؟
  و منظور از اثر همون اختلاف فرکانسی بینورال هست درسته؟
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

 • سلام وقتتون خوش خیلی ممنون بابت مطلب مفیدتون
  عذرمیخوام ممکن باشه میتونین یه کمی درباره فرکانس های استفاده شده در این ساب توضیح بدین؟
  ۶.۰ هرتز
  ضربات دو گوش
  بازسازی سلولی
  چپ – ۱۱۷.۷ هرتز
  راست – ۱۱۳.۷ Hz
  اثر – ۴.۰ هرتز
  تو این ساب خب یه بینورال با اختلاف فرکانس ۴ هرتز به همراه فایل عبارات تاکیدی قرار داده شده-فقط سوال من اینه که ایا یه فرکانس ۶ هرتزی جداگانه هم قرار داده شده؟
  و منظور از اثر هم همون اختلاف فرکانسی بینورال هست درسته؟
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

  • ۶ هرتز اول برای چی هست؟!
   ضربات دو گوش همون باینرال هست.
   بازسازی سلولی احتمالا یکی از خواص این باینرال باشه که نمیدونم چقدر موثقه.

   در این مورد اطلاعی ندارم. اگه دوس داشتین لینک ساب مورد نظر رو بفرستین تا بررسی کنیم. و یا از تولید کننده ساب بپرسین تا دقیق راهنماییتون کنن :-)

  • هر زمانی که بتونین ریلکس کنین و گوش کنین عالیه!
   (بجز مواقع رانندگی و کار با ماشین آلات و اینجور چیزا که اکیدا نباید گوش کنین)

   • پس در هنگام خواب مشکلی نداره!؟
    اچون یک نفر گفت بهتره در زمان خواب استفاده نکنی چون شب که مغز در حال تحلیل رویداد های روز باعث اختلا اون میشه!!!
    درسته؟

    • بهتره یه تایم مستقل و جدا برای استراحت کوتاه داشته باشین. مثلا ظهر، یا عصر، یا هر زمانی که با برنامه زندگیتون میسازه. یه زمانی که بتونین دقایق کوتاهی استراحت کنین و موسیقی های تحریک عصبی رو گوش کنین.

 • ایا این تفاوت فرکانسی که در موزیک باینرال هست و خود مغز ایجاد میکنه برای هر کس یه صدای متفاوت هست یا همه همون صدا رو میشونن و موزیک رو به یه شکل میشنون ؟

  • نه همه همونو میشنون!
   به زبون ساده این موسیقی ها یه فرکانس و موج های ثابتی تولید میکنن و الگوهای امواج مغزی رو شبیه الگوهای خودشون میکنن!

   • سلام ممنون از مقاله خوبیتون راستش من در مورد ساب ها سوال داشتم من خودم درست نکردم راستش ولی تو یوتیوب اونایی که پر بازدید بودن رو گوش کردم و … دیدم بعضی ها گفتن که برای ما نتیجه نمیده و در جواب گفته بودن دهنتون مقاومت می‌کنه من چطوری میتونم این مشکل و برطرف کنم

 • سلام میخواستم یه چیزی بپرسم من سابایی رو تو یوتیوب و تلگرام و غیره دیدم ک بعضی ها میگن نتیجه میگیریم بعضی ها میگن ن و اعتقاد دارند که مغزمون مقاومت می‌کنه اونو چطوری برطرف کنیم

 • سلام ممنون از مقاله خوبیتون راستش من در مورد ساب ها سوال داشتم من خودم درست نکردم راستش ولی تو یوتیوب اونایی که پر بازدید بودن رو گوش کردم و … دیدم بعضی ها گفتن که برای ما نتیجه نمیده و در جواب گفته بودن دهنتون مقاومت می‌کنه من چطوری میتونم این مشکل و برطرف کنم

  • اگه مقاومتی باشه، برمیگرده به سیستم باورها!
   که با روش های زیادی میشه روی باورها کار کرد!
   بخش مقالات سایت رو ببینین :-)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل