بلاگ

چطور بر ترس غلبه کنیم | تمرین عملی غلبه بر ترس رو باهم انجام بدیم

چطور بر ترس غلبه کنیم
چطور بر ترس غلبه کنیم
چطور بر ترس غلبه کنیم

یکی از مشکلات شایع در انجام تمرینات ذهنی اینه که وقتی دارین مثلا حالت ایده آلتون رو تجسم میکنین، یه دفعه همه چیز بهم میریزه و نمیتونین به تمرین ادامه بدین.

یا حتی جدی‌تر، نتیحه کلا برعکس میشه!

علاوه بر موضوع سایه، یک دلیل مهم این موضوع ترس هست.

شنیدین که میگن از هرچی بترسی سرت میاد؟ حالا میگم چرا این اتفاق میوفته!

اگه روی سلامتی عزیزتون تمرکز میکنین، اما از مرگ اون عزیز خیلی میترسین، یعنی با این تمرکز روی سلامتی، دارین انرژی اون ترسه رو فعال میکنین!

? یعنی چی؟ یعنی اگه مثلا تجسم خلاق شما ۱۰ واحد انرژی آزاد بکنه، این ترسی که (پنهونه و به واسطه همین تجسم) فعال میشه ۱۴ واحد انرژی آزاد میکنه. یعنی ترس یجور تمرکز شدید همراه با انرژی منفیه!

تو تمرینای سایه دیدیم که درونمون یه ترسی وجود داره. ترس از فقر، تنهایی، از دست دادن عزیزان، و … خیلی ترسای دیگه که اصلا نمیدونیم منشاشون کجاست. از اونجایی که ترس یه مساله ریشه دار هست و از زمان کودکی و تو سایه و جاهای دیگه قرار داره، قدرت خیلی عجیبی داره!

برا همینه که از هرچی بترسی و نگرانش باشی، همونو خلق میکنی!

چطور بر ترس غلبه کنیم

? تمرین عملی: یه ورق کاغذ بردارین و بر اساس اولویت پنج تا از بزرگترین ترساتون رو بنویسین.

حالا برای هر کدوم از اینا تکنیک «اونوقت چی میشه» رو انجام بدین.

بذارین یه مثال وافعی بزنم. یکی از دوستان تو یه رابطه خیلی مسمومی گیر کرده بود اما بسیار زیاد نگران این بود که شریکشو از دست نده. حالا برای این ترس این تکنیک رو اجرا کردیم:

  • س: اگه از دستش بدم چی میشه؟
  • ج: افسرده میشم
  • س: اگه افسرده بشم چی میشه؟
  • از زندگی بدم میاد.
  • اونوقت چی میشه؟
  • دلم میخواد بمیرم.
  • در نهایت به این رسید که ترسش ناشی از احساس بی ارزش بودنه. یعنی احساس میکنه به اندازه کافی خوب نیست. یعنی فکر میکنه فقط وقتی باارزشه که یکی دیگه دوسش داشته باشه و تاییدش کنه. چون خودش رو دوست نداره نمیتونه تکنیکای بخشیدن رو رو خودش هم انجام بده. یعنی صفت «خوب نبودن» رو تو بخش سایه نمیتونه بپذیره و خودشو بخاطر اون صفت ببخشه!

حرف آخر

حالا، به نظرتون ۱۰ هزار بار هم بگه من آدم شجاع و نترسی هستم، چیزی عوض میشه؟

نع!

راهش رو تو جلسه بعدی میگم، پس لطفا تا اون وقت لطفا این تمرین رو انجام بدین و قشنگ بهش مسلط شین. چون در یک جمله، ترس، جهنمِ زندگی در قلمرو خوشبختیه!

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل