آیا هدفم را به دیگران بگویم ؟

آیا هدفم را به دیگران بگویم
آیا هدفم را به دیگران بگویم
آیا هدفم را به دیگران بگویم

در ادامه پستای قبل، میرسیم به یه سوال خیلی مهم و اساسی:

? آیا هدفم را به دیگران بگویم ؟!

هرگز!

چون افراد خیلی راحت میتونن با افکار و حرفای مخالفشون مانع تحقق رویاتون بشن. تنها و تنها با یه مربی یا مشاور دلسوز و واقع بین که اطلاعات کافی در مورد موضوع داره و هیچ گونه حسادت و سوء نیتی نداره میتونین در مورد رویاتون حرف بزنین.

راز بزرگ افراد موفق

یادتون باشه یکی از ویژگی‌های مهم افراد برجسته رازدار بودن اوناس. افراد خیلی موفق یه راز بزرگ دارن و اون هم ذهنشونه.

یه مثال جالبی هست، میگه ذهن مثل یه اتوبوس بزرگه که ما رانندش هستیم و میخوایم اونو به مقصد برسونیم. اگه جلوی هر مسافری بایستیم و بپرسیم که سوار میشه یا نه، و بعد بر اساس نظر اونا مسیرمون رو عوض کنیم، احتمالا هیچ وقت به مقصد نرسیم! افراد خیلی موفق برای رسوندن اتوبوس به مقصد عجله دارن، هیچ کسی رو هم سوار اتوبوسشون نمیکنن به جز مشاورشون.

پس حواستون باشه وقتی یه هدفی دارین با هیچ کس در موردش حرف نزنین مگر کسی که میدونین اطلاعاتش از شما بیشتره و کمکتون میکنه!

همونقدر که مهمه با هر کسی حرف نزنین، در میون گذاشتن افکارتون با مشاور یا مربیتون هم مهمه. حتی خیلی مهمتر! چون مربی شما اون مسیر رو بهتر بلده و میتونه شما رو از سالها دور خودتون چرخیدن نجات بده!

نکته مهم در مورد هدف هامون

یه نکته مهم و شایع دیگه اینه که هرگز اهداف متضادی نداشته باشین. این کار درست مثل اینه که چندتا راننده که هر کدوم میخوان یه مسیر متفاوتی برن رو سوار اتوبوستون کنین. اینطوری اصلا اتوبوس نمیتونه از جاش تکون بخوره!

فقط و فقط یه هدف داشته باشین و روی اون تمرکز کنین و تلاش کنین. وقتی تونستین به هدفتون برسین، با اعتماد به نفس بیشتر میتونین برین سراغ هدف بعدی.

 

رفقا مهمه که بدونین وقتی روی هدفی کار میکنین، بازی نمیکنین. دارین یه کار جدی انجام میدین!

بنابراین حواستون به نشانه ها باشه. خدا همیشه در مورد همه چیز نشانه‌هایی رو سر راهمون قرار میده که بدونیم در مسیر درست هستیم یا نه.

راه درک این نشانه‌ها، بودن در لحظه‌ی حال (تو درسای مراقبه کامل توضیح خواهم داد) هست. با پیشرفت تکنولوژی بودن در لحظه کار خیلی سختی شده، اما اگه کاملا در لحظه باشین، هر روز رو کاملا درک میکنین و نشونه‌ها بهتون میگن که در مسیر درستی هستین یا نه. وقتی سوالی تو ذهنتونه ممکنه جوابش رو از زبون یه فروشنده یا راننده تاکسی یا هر فرد دیگه‌ای بشنوین.

حرف آخر

بنابراین تو مسیر رسیدن به هدف، با چشم و گوش باز زندگی کنیم و به اطرافمون آگاه باشیم!

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام خسته نباشید.درمورد اینکه میگن فقط باید یه هدف داشته باشین یه سوال دارم.من برای خودم چند تا هدف دارم که دارم باهم روش کار میکنم.هیچ کدومشونم برای دیگری مزاحمت ایجاد نمیکنن. با برنامه ریزی برای هرکدوم در روز زمانی مشخصی رو اختصاص دادم و روشون کار میکنم. میخواستم بدونم مشکلی داره؟چون من با این کارا وقتم رو اصلا تلف نمیکنم وتقریبا تمام کارایی که درروز میکنم به رفع مشکلات و پیشرفتم کمک میکنن وبازم میگم اصلا مزاحمتی برای هم ایجاد نمیکنن مثلا اگر یکی از اونا رو انجام ندم فقط وقت اضافی گیر اوردم و قرار نیست چیزی از بقیشون کم یا زیاد کنه.ممنون از سایت عالیتون

  • سلام. حالتون چطوره؟ :-)
   منم موافقم که بهتره فقط یک هدف داشت و فقط روی یک هدف کار کرد، اما اگه شما با چند هدف داشتن مشکلی ندارین و اینطوری میتونین پیشرفت کنین، خب، سبک شما اینطوریه! و هیچ اشکالی نداره که با سبک خودتون پیش برین!
   یک هدف داشتن باعث میشه با تمرکز کامل روی هدفتون متمرکز بشین و تمام وقت و انرژیتون رو متمرکز کنین روی همون هدف و با قدرت و سرعت بیشتری پیش برین.
   اما اگه میتونین با برنامه پیش برین و برای هر کدوم از اهدافتون تمرکز و وقت و انرژی کافی بذارین، با همین روند ادامه بدین!

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل