بلاگ

بخاطر کرونا قید رویاهاتون رو نزنین!

استرس زیاد

کرونا به زودی خواهد گذشت. بخاطر التهاب این روزها امیدتون رو به رویاهاتون از دست ندین!

مراقب باشین که تو این روزا غم و استرس فلجتون نکنه!

بدون رویا، زندگی دیگه یه زندگی واقعی سه بعدی نیست. بلکه یه زندگی رباتیک مسخره س. درواقع همه یه رویایی دارن. برای بعضیا رویاشون انقدر محال هست که ترجیح میدن اصلا بهش فکر نکنن. یه جورایی دفنش کردن و حتی حاضر نیستن بهش فکر کنن. رک بگم، میترسن بهش فکر کنن! و ترجیح میدن اصلا بهش فکر نکنن و کلا فراموشش کنن و سرشونو با چیزای موجه‌تر دیگه گرم کنن.

رویای بعضیا هم این روزا بخاطر فشارهای زیاد، بن بست هایی که چپ و راست تو مسیرشون به وجود میاد، داره رنگ میبازه! شما از این دسته ها نباشین!

اجازه ندین رویاتون رنگ ببازه!

 

اگه کرونا بگیریم چی میشه؟

گفتنش تلخه، اما تو بدددترین حالت یا خودمون میمیریم یا عزیزامون! بدترین اتفاقی که میتونه برای هر کسی که مبتلا به کرونا میشه اینه دیگه؟

 • اگه خودمون بمیریم، که مردیم! تمام. اگه تا اینجای زندگیمون کار خاصی نکردیم، فرصتی که در اختیار داشتیم رو سوزوندیم دیگه.. بلاخره این فرصت یه روزی تموم میشد. رک باشیم دیگه، هیشکی نگفته تو ۸۰ – ۹۰ سالگی این اتفاق میوفته یا کِی! با کرونا یا بلایای طبیعی یا هر چیز دیگه ای (از جمله – به اصطلاح – مرگ طبیعی!) هر لحظه ممکنه آخرین لحظمون باشه! دقایقی که داریم رو چیکار می‌کنیم..؟
 • اما اگه عزیزامون بمیرن، افسرده میشیم و دیوانه میشیم و فحش میدیم و به بی عدالتی دنیا میتوپیم و … بعد از یه مدت کم کم آروم میشیم و با کمک روانشناس و شاید دارو درمانی جمع و جور میکنیم خودمونو. یه جوری برمیگردیم به زندگی بلاخره..

 

اما چقدر احتمال داره این اتفاقا بیوفتن؟ خیلی کم! اونطور که میگن از هر ۱۰۰ نفر مبتلا فقط ۲ نفر احتمال داره فوت کنن!

پس؟

نباید رویاتون (شما بخونین زندگیتون) رو قربانی این موضوع بکنین. امسال اتفاقای باور نکردنی زیادی افتادن. هر کدومشون به تنهایی شوک بزرگی بودن.

اما اگه این متن رو میخونین، یعنی از اون اتفاقا جون سالم به در بردین. کرونا هم فقط یه چالش دیگه س! مثل همه‌ی اتفاقای دیگه‌ای که افتادن.

اینم میگذره. اینم بلاخره یه جوری تموم میشه…

تا حدی که در توانمون هست باید بخاطر خودمون و دیگران بهداشت و بیرون نرفتن و اینجور چیزارو رعایت کنیم.

میتونیم هر شب برای بهبود و تقویت سیستم ایمنی دیگران و خودمون دعا کنیم. انرژیای مثبت بفرستیم. آب زیادی بنوشیم و تمرین های تنفسی انجام بدیم و به دیگران هم توصیه کنیم این کارای مفید برای سیستم ایمینیشون رو انجام بدن.

اینا کارایی هستن که مفیدن. میتونیم یه تاثیر مثبت کوچولویی بذاریم. (تصور کنین اگه هر کسی یه تاثیر مثبت کوچیک رو یه موضوعی بذاره، چه تاثیر مثبت بزرگی به وجود میاد!)

اگه اخبار کرونا استرس میدن

استرس از کرونا
ترس از کرونا

لازم نیست بخونین و استرس بگیرین. یه جزیره بسازین برا خودتون و تو جزیره برا خودتون زندگی کنین! خیلی پیگیر اخبار نباشین. خیلی از جهل و بی ملاحضه بودن بعضی مردم حرص نخورین. به جای اینا رژیم اطلاعاتی بگیرین و به رویاتون فکر کنین!

امروز که اون اتفاقای بد نیوفتادن! امروز که همه چی سر جاشه؟ پس امروز رو از دست ندیم. امروز رو برای رویامون تلاش کنیم.

میدونین بدترین سناریوی ممکن چیه؟ حتی بدتر از مرگ؟

اینکه هیچ اتفاقی نیوفته و زمان بگذره و رویاتون تبدیل بشه به حسرت

اینکه هیچ وقت حتی شروعش هم نکنین. تصور کنین به آخرای زندگیتون رسیدین و دارین با خودتون فکر میکنین چقدر زمان داشتین و با ترس و استرس همشونو از بین بردین و هیچ کاری برای رویاتون نکردین. و الان که این درک رو دارین، دیگه زمانی براتون باقی نمونده…

به نظر من بدترین اتفاقی که میتونه بیوفته همینه. اینکه یه روزی به این روزا فکر کنین و با خودتون بگین چرا زمانم رو سوزوندم؟ من که نمیتونستم شرایط رو عوض کنم، و میدونستم یه روزی این ماجرا تموم میشه. چرا از وقتی که داشتم استفاده نکردم؟! چرا خیلیا تونستن به چیزی که من میخوام برسن اما من حتی براش تلاش هم نکردم؟

حرف آخر

اگه شما هم با من موافقین، بیاین باهم به رویاهامون فکر کنیم و برای آوردنشون به واقعیت تلاش کنیم.

میدونین که، همه چی با یه رویا شروع میشه! یه رویای دور و باور نکردنی… که با باور و تلاش درست و نیک، در نهایت میشه واقعیت زندگی!

امروز این فرصت رو داریم. پس امروز رو از دست ندیم!

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • ممنون از مطلب مفیدتون منم این روزا خیلی رویام رنگ باخته…متنی که نوشتین خیلی منطقی بود.راستش منطق و عقل همینو میگه که شما گفتین اما فکر نکردن بهش هم خیلی سخته…من که خودمو از اخبار واقعا دور نگه داشتم چون کنکور دارم و دارم برای رسیدن به رویام تلاش میکنم هرچند این روزا تلاشم کم شده اما دلم نمیخواد سپر بندازم و به اصطلاح تسلیم بشم چون رویایی دارم که سه ساله دارم براش تلاش میکنم.خیلی سختی کشیدم خیلیی زیاد.از یادآوریشون واقعا غمگین میشم.اما میخوام امسال محقق بشه دیگه…باید برای همدیگه دعا کنیم.شاید این یکی از کارهای مفیدی هست که میتونیم این روزا انجام بدیم.حجم غم و اندوره این روزا زیاده و بعضیامون مجبوریم تنهایی اونو به دوش بکشیم…به هر صورت ببخشید پرحرفی کردم.ممنون از متنتون.امیدوارم بتونم دوباره با انرژی بیشتری به تلاش برای رویام که واقعا دوستش دارم ادامه بدم.چون بالاخره این روزا هم میگذره و قطعا تا ابد اینطور نمیمونه و اگه فرصتو بسوزونیم برامون حسرت میشه و اون روز دیگه جایی برای جبران باقی نمیمونه…در پناه خدا باشید :)

  • تمرکز کنین روی هدفتون!
   نذارین این برهه گذرا شما رو یه سال از آرزوتون دور کنه!
   تا الان تلاش کردین، این چند ماه هم هیچ خبری رو پیگیری نکنین و ذهنتون رو با چیزای مثبت و آرامشبخش پر کنین تا با انرژی و آرامش به راهتون ادامه بدین.
   موضوع کرونا دیر یا زود تموم میشه و به تاریخ میپیونده، اما چیزی که مهمه رسیدن شما به هدفتونه!
   تمرکز کنین، و با قدرت ادامه بدین!

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل