کرونا ویروس ساخت دست بشره

کرونا ویروس ساخت دست بشره

این پست قرار بود تو اینستاگرام منتشر بشه، اما هرچی تلاش کردم تو IGTV آپلود نشد که نشد. برا همین اینجا با عنوان کرونا ویروس ساخت دست بشره  منتشرش میکنم.

میدونین که اهل اینجور پست ها و نشخوار اخبار و اینا نیستم. اما این موضوعیه که به نظرم مهمه و لازمه که باهاتون در میون بذارم.

یکی از آشناها که علاقه زیادی به فیلمای کره ای داره، این تیکه از این سریال رو استوری کرده بود که واقعا شوکه کننده بود!

انقدر واضح و دقیق؟؟

اسمش، نوع عملکردش، مدت دقیق دوره‌ی کمون (نهفتگی) بیماری، و بقیه مشخصاتش.

این فیلم مال ۲سال پیشه!!

تنها چیزی که درست نبود نرخ مرگ و میرشه که تو فیلم میگه ۹۰%اما تو واقعیت خیلی کمتره.

البته شاید منظورشون یه چیز دیگه بوده باشه و ترجمه ش گنگ باشه. اگه کسی زبون کره بلده یا کلا مفهومشو متوجه شد، ترجمه درستشو بگه.

این تیکه از سریال my secret terrius رو ببینین!

 

خلاصه که به نظر من این موضوع نه تصادفه، نه پیشگوییه، و نه هیچ چیز دیگه. شواهدی هست که احتمال اینکه کرونا ویروس ساخت دست بشره رو تقویت میکنن. (منم دوس دارم این مساله تئوری توطئه باشه، اما … امیدوارم که در اشتباه باشم!)

رشد منفی اقتصاد آمریکا و اروپا و رشد مثبت اقتصاد چین رو هم در نظر بگیرین. با توجه به اینکه کرونا هنوز تو دنیا به اوج نرسیده تو چین داره ریشه کن میشه!

منکر مدیریت فوق العاده چین نیستم، اما مدیریت آمریکا و اروپایی ها هم ضعیفتر از چینیا نیست.

خب، فایده دونستن این موضوع چیه؟

  • اینکه تو چنین شرایطی واکسن و دارو به زودی پیدا نمیشه و تا حد امکان از شرایط ایجاد شده استفاده میکنن. پس باید بیشتر مراقب بود.
  • دوم اینکه اخبار غلط و آدرس اشتباه دادن توسط خبرگزاریهای معتبر خیلی بیشتر میشه. پس اگه منبع درستی نمیشناسین، بهتره کلا اخبار نبینین!
  • و سوم، ترس و وحشت ما بیشترین سود رو برای کسایی که از این شرایط نفع میبرن داره. پس بهتره نترسیم، بهداشت رو رعایت کنیم، تا حد ممکن خونه بمونیم، و کارهایی بکنیم که سیستم ایمنیمون رو تقویت کنن.

سیستم ایمنی ما به قدری هوشمنده که اگه درست کار کنه قادره ایدز و سرطان رو هم از بین ببره.

شاید بهتر باشه یه تغییراتی تو سبک زندگیامون به وجود بیاریم. خنده‌ی زیاد و خواب عمیق دو فاکتور مهم و ساده برای تقویت سیستم ایمنی هستن.

چیزای بیشتری هم تو پیج و سایت باهم یاد میگیریم.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل