خود هیپنوتیزم چیست

خود هیپنوتیزم چیست
خود هیپنوتیزم چیست
خود هیپنوتیزم چیست

سلام. امیدوارم که روزای خوبی رو پشت سر گذاشته باشین.

خب بی مقدمه بیاین ببینیم با خود هیپنوتیزم چه کارایی میشه کرد؟!

با توجه به تغییراتی که هیپنوتیزم تو ذهن به وجود میاره، به معنای واقعی کلمه، میشه روی همه چیز تو زندگی تاثیر گذاشت. از افزایش عزت نفس و درمان افسردگی بگیر تا رسیدن به اهدافی که داری!

گفتیم که ذهن همه چیزه و تغییر ذهن یعنی تغییر زندگی. و هیپنوتیزم یکی از روش های تغییر برنامه‌ی ذهنه! (اهمیتی نداره اما محض اطلاع بدونین که مجامع پزشکی و علمی هم هیپنوتیزم رو پذیرفتن.)

خب، من در این رابطه یه مقاله‌ی کامل تو سایت هزارسرو نوشتم که توصیه میکنم اگه علاقمند هستین حتما بخونینش.

خود هیپنوتیزم چیست

طبق نظریه فروید (پدر روانکاوی مدرن)، ما سه تا ذهن داریم: هشیار، نیمه هشیار، و ناهشیار(ناخودآگاه)

تو هیپنوتیزم ما به قدری آروم میشیم که میتونیم وارد لایه های عمیق ذهنمون بشیم و یه سری چیزا رو تغییر بدیم!

یعنی هم خوابیم، هم آگاه. امواج مغزی ما تو هیپنوتیزم تو حالت آلفای عمیق تا تتای عمیق میتونن متغییر باشن. میدونین حالت آلفا چجوریه؟

چند دقیقه قبل از اینکه خوابتون ببره، کم کم آگاهیتون رو از دست میدین و افکار پراکنده میان تو ذهنتون، حسابی آروم میشین و نمیدونین کی و چطوری خوابتون برد!

اون چند دقیقه، امواج مغزی تو حالت آلفا هستن. یعنی ما هر شب اتوماتیک هیپنوتیزم میشیم? و افکار و چیزایی که شب قبل خواب باهاشون ذهنمون رو مشغول میکنیم، برنامه‌ی ذهنمون رو میچینن!

یه عادت خیلی بد!

برا همین یکی از بدترین کارایی که میتونین بکنین اینه که انقدر اینستا گردی کنین تا خوابتون ببره! کلی تلقینات پراکنده و شانسی میریزین تو ذهنتون که همونا تاثیر خیلی زیادی روی زندگیتون دارن!!

میبینین؟ مساله واقعا جدیه! ما ذهنمون رو تو حالت آلفا برنامه ریزی میکنیم.

اما چطور این الگوها رو خودمون تعیین کنیم؟ چطور خودمون بگیم ذهنمون با چیا مشغول باشه؟ چطور خودمون زندگی خودمون رو تعیین کنیم؟

دوست ندارم اینو بگم: اما باید جواب این سوالارو تو این مقاله بخونین. از اونجایی که این سری مقاله ها کوتاه و مختصرن، نمیتونم زیاد بازش کنم. اما بطور کامل و مفصل تو پست چطور خود هیپنوتیزم کنیم نوشتمش و ۱۲ قدم برای اینکه خودتونو هیپنوتیزم کنین یاد دادم.

یعنی یه دستورالعمل کامل دارین که میتونین همین امشب باهاش خودتون رو هیپنوتیزم کنین!

حرف آخر

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل