بلاگ

موهبت صفات نیمه تاریک شما چیه؟!

موهبت صفات نیمه تاریک
موهبت صفات نیمه تاریک
موهبت صفات نیمه تاریک

امیدوارم که تا الان تمرینا رو انجام داده باشین و یه لیست از چیزایی که به دیگران فرافکنی میکنین و چیزایی که نسبت بهشون بار احساسی دارین تهیه کرده باشین.

این بخش، مهمترین قسمت و بخش پایانی تمرینات سایه هست که تو سه قسمت مینویسم و بعد میریم سراغ اینکه چطور تو همین اوضاع دنیا و کشور، بتونیم به آرزوهامون برسیم.

خب، اولین قدم اینه که بدونیم هر کدوم از این صفاتی که تو لیستمون هستن، چه موهبتی برامون داشتن.

موهبت صفات نیمه تاریک

یکی از دوستان یه مثالی زده بود من همون مثال رو نقل میکنم. ایشون یه دوستی داشت که واژه ترسو رو به همه فرافکنی میکرد اما اگه کسی به خودش میگفت ترسو، بهم میریخت! بعد از انجام تمرینا یادش افتاد که اولین بار که ترسید تنها بخوابه، مامانش دعواش کرده و بهش گفته مگه تو ترسویی؟؟ از داداشت یاد بگیر! و مامانش برای تنبیه کردنش تو جمع این موضوع رو مطرح کرده و همه نصیحتش کردن که زشته آدم الکی بترسه و فلان.

اون همونجا این صفت رو بدون اینکه بدونه منتقل کرده به بخش سایه وجودش. و همیشه مراقب بوده کسی نفهمه که این ترسوئه. و همیشه شاکی بود که آدمای اطرافش خیلی ترسوئن!

اوایل پذیرش صفت ترسو، حالش خیلی بد میشد و از خودش بدش میومد که ترسوئه. اما بعد که به موهبتهای ترسو بودن فکر کرد، دید که این صفت باعث شد اتاقش رو از داداشش جدا کنه. تو مدرسه همیشه داوطلب میشده بره پای تخته، بخاطر ترسویی از دعوا پرهیز میکرد و آدم محتاطی بود. بخاطر محتاط بودنش از خیلی از مشکلاتی که برای دخترای جوون پیش میاد دور مونده بود. خب، همه ی اینا موهبتهایی بودن که ترسو بودن بهش داده بود! چرا باید از این ویژگی نفرت داشته باشه؟!

آیا تنبلی خوبه؟!

یا مثلا موهبت جنبه‌ی تنبل بودن در خودم این بود که برای پنهون کردن اون جنبه بسیار عملگرا بشم، وقتای آزادم فکرم راحت باشه و حسابی لذت ببرم، و در یک کلام تنبلی باعث شد وقت کار کار کنم و وقت بیکاری تفریح! الان هم تنبلی رو قشنگ درک میکنم و هم عملگرا بودن رو! این هدیه ای بود که صفت تنبلی بهم داد.

حالا ازتون میخوام روبروی اون لیستی که نوشتین، بنویسین که اولین بار چه زمانی تصمیم گرفتین اون رو در خودتون پنهان کنین؟ و بعد بنویسین برای پنهون کردن اون جنبه چه کارهایی کردین؟ و به این فکر کنین که اون صفت چه موهبتهایی برای شما داشته؟

 

حرف آخر

لطفا تمرینارو انجام بدین و این پست رو با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین. انجام دادن گروهی تمرینا همیشه راحت تره!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل