بلاگ

تمرین پذیرش خود – آموزش عملی پذیرفتن تمام صفات خوب و بد خود

تمرین پذیرش خود
تمرین پذیرش خود
تمرین پذیرش خود

خب خیلیاتون رسیدین به جایی که نمیتونین بعضی چیزارو بپذیرین.

حالا، چندتا تکنیک قدرتمند یادتون میدم که ازشون استفاده کنین و اون صفات رو مال خودتون کنین.

تکنیک اول

اینه که بار احساسیتون رو نسبت به اون صفت از بین ببرین. اگه نمیتونین بپذیرین که شما یه آدم مثلا «احمق»هستین، نیاز دارین که اونو با صدای بلند تکرار کنین. زمانی تو این تمرین موفق شدین که اگه یکی دیگه شمارو با این صفت صدا بزنه اصلا ناراحت نشین!

بهتره با صدای بلند تکرار کنین «من احمق هستم». یا اگه میتونین از دوستتون بخواین زل بزنه تو چشاتون و بهتون بگه تو احمقی!

میدونم کلی مطلب خوندین در مورد اینکه اگه اینطور بگین جذب میکنین و همون میشین و … در نظر داشته باشین مادامی که این جنبه رو نپذیریم، پشت «ماسک» موفقیت قایم میشیم!

یعنی تظاهر میکنیم. وانمود میکنیم که بی ارزش نیستیم!

دبی فورد یه مثال خیلی خوبی داره که براتون نقل میکنم: «به ما یاد داده اند تایید، حال ما را خوب میکند. اما اگر روی مدفوع را با بستنی بپوشانیم، بعد از دو سه قاشق بستنی، دوباره مزه مدفوع را احساس میکنیم! وقتی ویژگیهای منفیمان را بپذیریم دیگر نیازی به تایید دروغین نداریم. چون میدانیم که هم ارزشمند هستیم هم بی ارزش، هم زشت هم زیبا، هم تنبل و هم وظیفه شناس. آنگاه نزاع درون ما به پایان میرسد»

حالا میدونین چرا تمرینای ذهنی که با تجسم و عبارات تاکیدی میکنین رو بعضی چیزا جواب نمیده؟!

چون تو بخش سایه وجودتون با قدرت تاکید میکنین که من اون چیزی که میگی نیستم! تنها وقتی پذیرفتیم، میتونیم اون انرژی رو رها کنیم و بشیم اون چیزی که میگیم!

تکنیک دوم اینه که با صدای بلند فریاد بزنین. اگه جایی رو ندارین که جیغ و داد کنین و مزاحم کسی نشین، سرتونو فرو کنین تو بالش و صفات منفیتون رو داد بزنین. احساسات سرکوب شده تون رو اینطوری تخلیه کنین.

تکنیک سوم تمرین پذیرش خود

مشت زدنه!

وقتی صفتی که به دیگران فرافکنی میکنین رو نمیتونین بپذیرین، دو سه تا بالش بذارین جلو روتون و فکر کنین که اون بالش همون جنبه س که نمیتونین بپذیرین. بعد بهش کلی مشت بزنین و وقتی تخلیه شدین، وایستین جلو آینه و بگین من، ….. هستم! ( … همون صفتیه که نمیتونین بپذیرین)

لطفا از همین امروز این تمرینا رو شروع کنین. و تمرین صفحه ۱۳۲ کتاب رو هم انجام بدین.

بعد از انجام این تمرینا اگه اتفاقای عجیبی تو زندگیتون بیوفتن نباید تعجب کنین! چون رفع مقاومت درونی همیشه راه رو برای معجزات باز میکنه! 

 

حرف آخر

اگه هنوز تمرینارو شروع نکردین، بازم دیر نیست، از همین امروز شروع کنین و سعی کنین با چندتا از دوستاتون گروهی انجامشون بدین. اینطوری راحت تر و باحال تره! :-)

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل