روش تعیین اهداف واقعی

روش تعیین اهداف واقعی
روش تعیین اهداف واقعی
روش تعیین اهداف واقعی

خب همونطور که پیداس تو این پست در مورد روش تعیین اهداف واقعی صحبت میکنیم.

چرا واقعی؟!

چون اهداف ما به دو دسته کلی تقسیم میشن:

  • اهداف واقعی
  • و اهداف توهمی.

واقعیا اونایی هستن که شب با اون فکر میخوابیم و صب با اون فکر بیدار میشیم. و توهمیا اون دسته هستن که هر از گاهی به ذهنمون میان و ما هم با خودمون میگیم بیخیال بابا من که بهش نمیرسم! خب؟

نکته اصلی در مورد اهداف

اینه که ما به هر کدوم از اینا باور داشته باشیم میتونیم برسیم! و برای باورهامون نیازی به تایید دیگران نداریم تا بگیم این هدف خوبه این بد. (?لطفا یه بار دیگه پست چطور تو شرایط فعلی به هرچی که میخوایم برسیم رو بخونین.)

ما باید تمام جزئیات هدفمون رو بدونیم! فرض کنین همین الان یه فرشته از جانب خدا بیاد و بهتون بگه آرزوت چیه؟ اگه بگی یه ماشین، ازت میپرسه اسمش چیه دنده اتوماته یا دستی رنگش چیه و … نکته اینه که اگه خودمونم ندونیم چی میخوایم، چطور به فرشته هه بگیم آرزومون چیه؟!

?تا ما پیام درستی رو به ذهن ناخودآگاه ندیم، چطوری باید بفهمه که خواسته‌ی ما چیه و برای چه چیزی دست به کار بشه؟! اگه یادتون باشه تو درسای اولیه یاد گرفتیم که ذهن ناخودآگاه چطور کار میکنه و چه زبونی رو میفهمه.

اهمیت دونستن جزئیات هدف

اگه همسری برای ازدواج میخواین باید بدونین قدش چقدر باشه تحصیلاتش چی باشه سطح خانوادگیش چجوری باشه رنگ چشمش چی باشه و …

نکته خیلی مهم اینه که اگه جزئیات هدفتون رو ندونین، یا بهش نمیرسین، و یا اگه رسیدین میبینین که جزئیاتش چیزایی نبودن که شما میخواستین!

یکی از اساتید یه مثالی زده بود و میگفت که یکی از دوستاش همیشه آرزو داشت زن یه میلیونر بشه. استاده تاکید میکرد که به جزئیات هم فکر کنه، اما اون خانوم میگفت جزئیات مهم نیست فقط میلیونر باشه! بلاخره اون خانم به طرز خیلی عجیبی با یه مرد مولتی میلیونر ازدواج کرد. اما…

اما شوهرش به قدری خسیس بود که نمیذاشت حتی یه قرون از پولش رو کسی جز خودش خرج کنه! واسه همینه که تو جواب اکثر دایرکتا میگم به هدف نهاییتون از ازدواج بیشتر فکر کنین. اگه دوس دارین میلیونر باشین تا خرج بکنین، به خرج کردن پولتونم فکر کنین!

 تمرین مهم

جزئیات هدفتون رو تو دفترتون بنویسین. اگه تونستین، یه نقاشی هم در موردش بکشین (مسابقه نیست، کسی هم به نقاشیتون نمره نمیده! راحت باشین). تا میتونین دقیق و با جزئیات هدفتون رو برای خودتون به تصویر بکشین! این نکته خیلی مهمیه! اینه که بهتون انگیزه میده!

خب، چقدر واقعا میخواین به آرزوهاتون برسین؟!

اگه هدفتون جدیه، «همین الان» دست به کار شین!

حرف آخر

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل