بلاگ

۳ قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت | افسانه شهر اریحا

3 قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت
3 قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت
3 قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت

متون مقدس پر از استعاره ها و مفاهیمی هستین که تفسیر متافیزیکی دارن. تو یکی از کتب مقدس داستانی نوشته شده که میگه یه شهری (اریحا – یه شهری تو سوریه) که پر از گنج بوده و دورتادور اون پر از حصار بوده و هیچ کس نمیتونسته وارد شهر بشه.

و یه قومی بودن که با صدای بلند جملات حاوی حقیقت رو گفتن و حصارهای شهر فرو ریخته و واردش شدن.

در متن مقدس اون شهر، نماد موفقیت هست. و همه‌ی ما برای چیزهایی که آرزوشو داریم یه حصارهایی تولید کردیم. اغلب حصارهای نفرت (از افراد و شرایط)

? بعد از رفع محدودیت‌ها (بخشیدن، سایه، و … ) سه قدم کلی که تا حالا یاد گرفتیم برای اینکه حصارهای دور موفقیتمون رو فرو بریزیم.

۳ قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت

  • قدم اول، شادی پیش از رسیدن به موفقیته. برمیگرده به موضوع ایمان فعال (در عمل). یعنی با شاد بودن نشون بدیم که مطمئنیم آرزومون در حال برآورده شدنه. مراقب زندگی در گذشته و آه و ناله کردن باشیم!
  • قدم دوم، اگه مدام به نرسیدن به هدفمون فکر میکنیم، مانع از تحقق اون میشیم! این یه اصل ثابت شده‌س و ربطی به چیزای ماورائی نداره! ذهن ما اینطور کار میکنه که هر چیزی که خیلی زیاد بهش فکر میکنیم رو سرلوحه قرار میده و ساز و کارش رو بر اساس اون تنظیم میکنه! به شکست زیاد فکر میکنین یا موفقیت؟!
  • قدم سوم، از قدرت کلامتون استفاده کنین. باز هم برگردیم سر درس عبارت تاکیدی. رفقا کلام ما به شدت قدرتمنده. و دلیل اینکه اینو به وضوح نمیبینیم، اینه که تو جامعه‌ی انسانها زندگی میکنیم. جایی که همه مثل خودمون هستن و این قدرت رو دارن و ازش آگاهانه یا ناآگاهانه استفاده میکنن. و ما هم طی دوران «اهلی شدن» توسط جامعه یاد گرفتیم که مثل بقیه از کلاممون استفاده کنیم.

اگه شما یه آشپز فوق حرفه ای باشین و تو قبیله ای زندگی کنین که همه آشپزای حرفه این، نمیتونین فکر کنین که توانایی خیلی بزرگی دارین! چون همه مثل خودتونن. اما اگه برین به یه قبیله دیگه که آدماش آشپزی در حد متوسط بلدن، شما به راحتی میدرخشین! به همین ترتیب وقتی تقریبا همه‌ی انسانها به قدرت کلام مجهز هستن، و ما بین آدما زندگی میکنیم، به راحتی نمیشه ارزش و قدرت کلام رو تشخیص داد. چون هیچ تضادی وجود نداره. حالا بعدا در مورد قدرت کلام مفصل صحبت میکنیم…

اما الان، اگه تاحالا عبارت تاکیدی برای هدفتون نساختین، لطفا دست به کار شین. برای فرو ریختن حصارها بهش احتیاج دارین! بنویسیم و بذاریمش جایی که مدام جلو چشمون باشه و تو آلفای اتوماتیک هم تکرارش کنیم.

حرف آخر

اگه این پست براتون مفید بود، با دوستای خوبتون به اشتراک بذارین!

منبع

اگه مایل به یادگیری چیزای بیشتر در این مورد هستین و دوس دارین از زمان ثبت نام کلاس ها و دوره ها مطلع بشین فرم پایین رو پر کنین:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا ایمیلتون رو وارد کنید
دانلود فایل